StoryEditorNowości

Seria bron wirnikowych Amazone KE 02 Rotamix rośnie w górę!

Amazone rozszerza serię bron wirnikowych KE 02 o składany model KE 6002-2 Rotamix o szerokości 6 m, który może współpracować z ciągnikami o mocy do nawet 400 KM!
30.12.2022., 07:00h

Brona wirnikowa Amazone KE 6002-2-400 Rotamix jest przeznaczona przede wszystkim do dużych gospodarstw i firm usługowych. Szeroka na 6 m brona, składa się do transportu do szerokości 3 m. Znajdzie zastosowanie, jako samodzielna maszyna uprawowa, ale może również współpracować z nabudowanym siewnikiem.

image

Nowa brona wirnikowa Amazone KE 6002-2-400 z systemem Rotamix sprawdzi się w uprawie zbrylonej gleby po orce.

FOTO: Amazone

Lekka, ale mocna konstrukcja Amazone KE 6002-2 Rotamix

Na każdy metr szerokości roboczej przypadają cztery wirniki. Lekka i zwarta konstrukcja listwy brony wirnikowej jest efektem zastosowania czołowych kół zębatych o małej średnicy. Przy krótkiej konstrukcji, ciężar brony jest blisko podnośnika, co ogranicza zapotrzebowanie na siłę podnoszenia. To sprawia, że szeroka maszyna, nie wymaga wielkiego ciągnika, choć mocny układ napędowy sprawia, że z powodzeniem może współpracować z traktorami o mocy do nawet 400 KM.

Gdzie sprawdzi się nowa brona wirnikowa Amazone?

Zdaniem producenta, tylne zęby nawet na ciężkich glebach, powinny zapewniać dobrą strukturę gruzełkową. Brona KE 6002-2 Rotamix nadaje się do przedsiewnego przygotowania gleby, zwłaszcza po orce. Dzięki systemowi Quick+ Safe zęby o długości 290 mm mają zabezpieczenie przeciążeniowe, chroniące maszynę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez kamienie. W razie potrzeby zęby można jednak wymienić bez użycia narzędzi.

image

KE 6002-2-400 Rotamix sprawdzi się w dużych gospodarstwach przy współpracy z dużymi ciągnikami o mocy do nawet 400 KM.

FOTO: Amazone

Mocna przekładnia DirectDrive

Przeniesienie dużego momentu obrotowego na elementy robocze zapewnia przekładnia DirectDrive z systemem Long-Life-Drive, który zdaniem producenta zapewnia maksymalną żywotność i płynną pracę. Przed wnikaniem kurzu i wilgoci chroni ją podwójny układ uszczelnień. W nowych bronach KE 6002-2-400 Rotamix przekładnie boczne są na obu skrzydłach. Układ napędowy współpracuje z WOM 1000, a dopasowanie prędkości wirników do różnych warunków glebowych umożliwiają wymienne zestawy kół zębatych.

Regulacje brony wirnikowej KE 6002-2 Rotamix

Głębokość roboczą KE 6002-2-400 reguluje się mechanicznie za pomocą sworznia mimośrodowego i szeregu otworów, co daje szeroki zakres ustawień. Głębokość roboczą listwy wyrównującej, precyzyjnie utrzymuje wał, a zintegrowane zabezpieczenie przeciążeniowe, umożliwia odchylenie listwy w górę.

image

1. kompaktowa wanna kół zębatych o stabilnej konstrukcji; koła zębate czołowe o małej średnicy; solidne wały wirników o średnicy 45 mm; grubość ścian 6 mm i podwójne dno wanny;

2. wirniki kute z jednego kawałka materiału;

3. system Quick+ Safe to szybka wymiana zębów i zintegrowane zabezpieczenie przed kamieniami;

4 zęby "wleczone" KE o długości 290 mm;

FOTO: Amazone

Krótsza listwa wyrównująca – lepsza przepustowość

Amazone dostarcza również uniwersalne narzędzie do precyzyjnego ustawienia brony wirnikowej. Może być ono z powodzeniem wykorzystywane także do wielu innych zadań, tj. ustawiania wysokości deflektorów bocznych czy znaczników śladów. Skrócona o 100 mm listwa wyrównująca ma umożliwić płynniejszy przepływ i lepsze wyrównanie gleby. Poprawia to również przepustowość między listwą, a płytą boczną.

Wiele wałów do brony KE 6002-2

image

Szeroki wybrów wałów zagęszczających umożliwia dopasowanie narzędzie do warunków glebowych.

FOTO: Amazone

Amazone oferuje wiele typów wałów do szerokiego zakresu wymagań. Do całkowitego kruszenia i zagęszczania gleby jest zębaty wał ugniatający. Z kolei w pasowym zagęszczaniu lekkich i średnich gleb sprawdzi się wał pierścieniowy, który w opcji ma profil matrycowy do lepszego napędu, szczególnie glebach lekkich. Ofertę uzupełnia trapezowy wał pierścieniowy.

Artur Jakubek

fot. firmowe

17. czerwiec 2024 12:45