StoryEditor

Robot Natuition zadba o trawnik! Samodzielnie wyrwie chwasty!

Samodzielnie znajdzie i wyrwie chwasty, a następnie w ich miejsce zasieje trawę i zagrabi! To potrafi autonomiczna kosiarka Natuition.
07.05.2023., 07:00h

Trudne do wytępienia chwasty spędzają sen z powiek niejednemu właścicielowi przydomowego trawnika. W jego pielęgnacji pomoże z pewnością autonomiczny robot rodem z Francji.

Robot Natuition do zadań specjalnych

Nowy autonomiczny robot marki Natuition do pielęgnacji trawy, to nie tylko kolejna kosiarka samodzielnie przemierzająca trawnik. Robot ma wbudowany system identyfikacji wybranych gatunków roślin, dzięki któremu rozpoznaje babkę lancetowatą, stokrotkę pospolitą oraz mniszka, czyli rośliny niepożądane na przydomowym trawniku. Gdy podczas koszenia trafi na jedną z tych roślin, za pomocą korkociągu usuwa ją wraz z korzeniami. Powstałą w ten sposób wyrwę w darni obsiewa nasionami trawy i zagarnia.

image

NIe tylko kosi, ale również wyrywa chwasty i obsiewa puste miejsca trawą - takie możliwości zapewnia autonomiczny robot Natuition.

FOTO: Natuition

Autonomiczna kosiarka z WiFi

Robot Natuition jest wyposażony w precyzyjną lokalizację GPS z sygnałem korekcyjnym RTK, a także w modem WiFi, więc z powodzeniem przemieszcza się po zaplanowanych wcześniej ścieżkach. Z urządzenia można korzystać i monitorować je za pomocą aplikacji na smartfon lub przez stronę internetową producenta.

Kosiarka Natuition pracuje do 10 godzin bez przerwy!

Autonomiczny robot wyposażony jest w akumulator o pojemności 720 Wh, co wystarcza na dziesięć godzin pracy, a ładowanie trwa cztery godziny. Miejsce, czas rozpoczęcia i zakończenia pracy, trasa i obrobiona powierzchnia są zapisywane w chmurze na portalu producenta – podobnie, jak obszary odchwaszczania i siewu.

W. Holtmann, opr. aj

fot. Natuition

21. maj 2024 06:41