StoryEditorNowości

Ratuj ciągnik w razie pożaru prasy z Siwi!

Firma Siwi specjalizująca się w produkcji systemów zaczepowym oferuje opatentowane rozwiązanie FireSafe. Dzięki niemu, w awaryjnych sytuacjach można szybko odłączyć prasę od ciągnika i uchronić go przed spaleniem.

04.01.2023., 15:00h

Jak szybko odczepić ciągnik przy pożarze prasy?

Po przeanalizowaniu kilku wypadków inżynierowie firmy Siwi stwierdzili, że wielu kierowców ciągników próbowało odczepić płonącą prasę. Jednak wszystko działo się tak szybko, że nie było czasu na rozłączenie połączeń hydraulicznych i elektrycznych, które zostały siłowo wyrwane z ciągnika. Z jednej strony ciągnik nie spłonął, ale z drugiej uszkodzeniu ulegały przyłącza hydrauliczne i elektryczne, co często kończyło się wizytą na serwisie.

Szybkie odczepianie bez wyrywania przewodów

Urządzenie FireSafe można połączyć z wszystkimi prasami wyposażonymi w zaczep kulowy K80. Dwa podstawowe elementy składowe wspomnianego urządzenia są przedłużenie dyszla i zespół przyłączy elektrycznych i hydraulicznych. Wszystkie wymienione elementy są rozłączane po naciśnięciu odpowiedniego przycisku na skrzynce sterującej w kabinie ciągnika. Dzięki temu można odjechać ciągnikiem w ciągu kilku sekund.

Ile kosztuje Siwi FireSafe?

Ostatnią, nieco mniej pozytywną kwestią użytkowania systemu FireSafe jest jego cena wynosząca ok. 10 tys. euro. Czy to dużo czy wręcz przeciwnie? Na to pytanie potencjalny użytkownik musi odpowiedzieć sam.

opr. ap

fot. firmowe

24. maj 2024 06:37