StoryEditorNowości

Przyjazne dla gleby opony Mitas Agriterra 02 SP

Mitas wprowadza na rynek nową oponę radialną Agriterra 02 SP, przeznaczoną do nowoczesnych przyczep. W jaki sposób chroni glebę?
21.04.2023., 06:00h

Za nieustannym rozwojem maszyn rolniczych musi nadążyć również przemysł oponiarski. Czołowi producenci nieustannie wprowadzają nowe typy i rozmiary opon, aby dopasować je do rosnących wymagań.

Opona Mitas Agriterra pracuje z dużym ugięciem

W myśl tej idei Mitas wprowadza nową oponę radialną Agriterra 02 SP (ang. Soil Protector), która ma chronić glebę ograniczając nacisk jednostkowy. Opona, która pojawi się na rynku w rozmiarze 560/60 R 22,5, jest pierwszym modelem z serii Agriterra o konstrukcji Very High Flexion (VF). Zastosowana technologia umożliwia pracę przy dużym ugięciu opony.

Opona na użytki zielone

Dzięki specjalnej sześciokątnej stopce, ciśnienie wewnątrz opony Mitas Agriterra 02 SP może być niższe niż w konwencjonalnej oponie radialnej, przy zachowaniu jej żywotności. Niskie ciśnienie w oponie i duże jej ugięcie zwiększa powierzchnię styku z podłożem nawet o 25%, co z kolei zmniejsza nacisk na glebę nawet o 20%. Opona jest dopuszczona do jazdy z maksymalną prędkością 65 km/h. Dzięki zaokrąglonym barkom Mitas Agriterra 02 SP powinna delikatnie poruszać się także na użytkach zielonych.

opr. aj

fot. firmowe

21. maj 2024 05:52