StoryEditorNowości

Pöttinger z mniejszym pługiem Servo i większym siewnikiem Aerosem VT

Wraz z Servo 4000 firma Pöttinger przedstawia nową generację zawieszanych pługów obracalnych. Z kolei seria siewników Aerosem VT zyskuje 6-metrową wersję 6000 DD.

27.10.2022., 08:35h

Pługi Servo 4000

Od listopada 2022 roku firma Pöttinger wprowadza nowe wersje zawieszanych pługów obracalnych Servo 400 w wariantach: Standard, Nova, Plus i Plus Nova. Dwa ostatnie są wyposażone w hydrauliczne zabezpieczenia przeciążeniowe z regulowaną siłą zwalniania do 1400 kg. Na serię Servo 4000 składają się modele, których liczba korpusów mieści się w zakresie od 4 do 6 rozstawionych co 95 lub 102 cm. Prześwit pod ramą wynosi 80 cm lub opcjonalnie 90 cm.

Układ poprawy trakcji ciągnika

Firma Pöttinger obiecuje także poprawę przyczepności kół ciągnika dzięki systemowi kontroli trakcji, który aktywne przenosi ciężar pługa na tylną oś ciągnika. Producent informuje, że pozwala to również zaoszczędzić do 10% paliwa. Z kolei wymienne dłuta Durastar będą montowane w standardzie.

Trzypunktowy układ zawieszenia

W pługach Servo dostępne będą różne konfiguracje kozła zawieszenia, aby pasował do różnych ciągników. Oprócz standardowej dolnej osi występującej w różnych kategoriach, dostępne będą sworznie montażowe z podwójnymi łożyskami i mocowanie łączników dolnych z osią skrętną. Jak informuje producent, przedni korpus w pługach Servo przykryją koła ciągnika rozstawione w zakresie od 1000 do 1500 mm licząc po wewnętrznej stronie kół.

Pöttinger Servomatic

Dobrze znany system regulacji Servomatic, który będzie dostępny również w nowych pługach Servo 4000, powinien ułatwić ustawienie pochylenia i szerokości pierwszego korpusu. Według producenta w znalezieniu właściwej pozycji pomaga wyraźna skala. W wariancie wyposażenia z hydrauliczną regulacją szerokości bruzdy, czterowahaczowa kinematyka automatycznie dopasowuje szerokość pierwszego korpusu.

Szerszy Aerosem VT

Wraz z Aerosem VT 6000 DD firma Pöttinger wprowadza do znanej serii siewników model z największą szerokością roboczą. Od listopada 2022 roku dostępna będzie 6-metrowa wersja zaczepianego siewnika pneumatycznego. Większa maszyna jest wyposażona we wzdłużny zbiornik ciśnieniowy o pojemności 4600 l, który jest dzielony w stosunku 50: 50. Oznacza to, że jednocześnie można wysiewać dwa rodzaje nasion lub jednocześnie nasiona i nawóz. Każda strona zbiornika ma oddzielny system dozowania, a nacisk redlicy sięga 60 kg.

opr. aj

27. maj 2024 21:08