StoryEditor

Nieograniczona widoczność w ciągnikach Valtra

Fiński producent ciągników oferuje system kamer VIEW (Vision-based Intelligent Electronic Warnings) poprawiający bezpieczeństwo podczas prac polowych i poruszania się po drogach.
03.11.2022., 18:42h

System został zaprojektowany w celu zwiększenia bezpieczeństwa zarówno w polu, jak i na drodze. Układ kamer jest szczególnie przydatny podczas pracy z narzędziami i maszynami zawieszanymi na przednim TUZ, np. kosiarkami czy pługami odśnieżnymi. Co ciekawe podczas zbliżania się do skrzyżowań system automatycznie rozpoznaje ruch pojazdów i pieszych.

image

Układ kamer jest szczególnie przydatny podczas pracy z narzędziami i maszynami zawieszanymi na przednim TUZ.

FOTO: Firmowe

Na monitorze w ciągniku mogą być wyświetlane trzy widoki przedstawiające perspektywę z lewej, prawej i tylnej kamery. Po przełożeniu dźwigni rewersu do tyłu, widok zostanie automatycznie zmieniony na tylną kamerę. Natomiast po załączeniu kierunkowskazu widok zmieni się na odpowiednią kamerę przednią.

image

Podczas zbliżania się do skrzyżowań system automatycznie rozpoznaje ruch pojazdów i pieszych.

FOTO: Firmowe

System wykorzystuje ISOBUS i algorytmy uczenia maszynowego do identyfikacji zagrożeń i powiadamiania kierowcy. Aktualny widok można dowolnie zmieniać podczas jazdy. System kamer jest montowany fabrycznie w ciągnikach w wersji Unlimited.

 

 

Adam Płachta

Fot. firmowe

24. maj 2024 05:42