StoryEditor

Nie masz systemu ISOBUS, przyda się TouchBox

To nowa jednostka sterująca firmy Zunhammer z funkcjami dotykowymi, które ułatwiają obsługę.

03.10.2022., 13:10h

Nowoczesny sprzęt rolniczy z rozbudowaną elektroniką i bogatymi układami hydraulicznymi może mieć tak wiele funkcji, że niezbędne są rozwiązania, które pozwolą na błyskawiczne dostosowanie maszyn do zadań, które mamy do wykonania. Jednym z nich jest MagicBox, czyli magiczna skrzynka opracowana przez firmę Zunhammer

"TouchBox" czyli dwa w jednym

Chodzi między innymi o to, aby w miarę możliwości ograniczyć ryzyko związane z błędami użytkownika wynikającymi ze skomplikowanego sterowania. MagicBox i opcjonalny system obliczeniowy o nazwie Gülle 2000 zostały dostarczone wraz z wozami asenizacyjnymi, które nie są wyposażone w sterowanie ISOBUS. Firma Zunhammer połączyła oba systemy w jedną całość i dokonała modernizacji.

Zdaniem producenta, oprócz solidnej aluminiowo-plastikowej obudowy, nowa jednostka sterująca, nazwana teraz "TouchBox", zachwyca przyjaznym dla użytkownika 3,5-calowym dotykowym panelem sterującym. Kierowca może wygodnie dokonywać niezbędnych ustawień za pośrednictwem wyświetlacza i korzystać z informacji o pracy pojazdu. Dotyczy to aktualnej dawki, prędkości obrotowej pompy i prędkości jazdy, a także wielu innych informacji o ogólnym stanie pojazdu.

Wystarczy spojrzeć na ekran

Aby kierowca mógł również na polu na bieżąco kontrolować zawartość zbiornika, pozostała w nim ilość cieczy jest wyświetlana wizualnie. Rolnicy, którzy mają już wozy asenizacyjne firmy Zunhammer, mogą bez większego wysiłku wymienić swoje dotychczasowe jednostki sterujące na wspomniany system.

Obok sprawdzonej wersji MagicBox, TouchBox jest prostym systemem do obsługi maszyny. Oba warianty nie nadają się jednak do dokumentowania w zakresie mapowaniu pól, ponieważ w ofercie firmy Zunhammer są do tego celu przewidziane urządzenia korzystające z ISOBUS.

opr. jj

18. maj 2024 15:38