StoryEditorAgritechnka 2023

Najpotężniejszy w historii marki kombajn Case IH AF 10 ze zbiornikiem o pojemności 20 tys litrów!

Pod osłoną premiery nowego kombajnu New Holland CR11, siostrzana w koncernie CNH marka Case IH, również zapowiedziała wprowadzenie najpotężniejszego (w historii marki) kombajnu Axial Flow 10. Jego moc siędzia – bagatela – 775 KM. Kiedy pojawi się w Europie i z jakimi zespołami żniwnymi będzie pracować?
14.11.2023., 06:30h

W latach 70-tych ubiegłego wieku, marka Case IH zrewolucjonizowała technologię omłotu, wprowadzając na rynek serię rotorowych kombajnów AxialFlow. Po 50-latach firma zamierza powtórzyć ten wyczyn zapowiadając wprowadzenie najmocniejszego kombajnu tej serii, jaki kiedykolwiek wyprodukowano. Jaką będzie dysponował mocą?

Brak siły roboczej kreuje potrzebę pracy coraz większymi maszynami. Nowa seria zaspokoi potrzeby największych gospodarstw w zakresie wydajności, szybkości, precyzyjnej technologii i prostoty, aby zrekompensować niedobory wykwalifikowanej siły roboczej i stale obecną potrzebę dostarczania bardziej wydajnych zbiorów.

Nowa seria kombajnów Case IH AF 10

„Rolnicy polegają na możliwości zarządzania żniwami tak wydajnie, jak to tylko możliwe, a my podnieśliśmy poprzeczkę jeszcze wyżej dzięki nowej serii” - powiedział Bill Weber, Manager Działu Maszyn Żniwnych w Case IH.

„Case IH jest jedynym producentem w branży, który oferuje kombajn z silnikiem o mocy do 775 KM (578 kW), a także pojedynczym, sześciomodułowym rotorem. Wyznaczamy również nowy standard dzięki wiodącej w branży wydajności systemu czyszczenia i wielkości zbiornika na ziarno. Nasza seria AF zapewni kolejną ewolucję technologii i niezrównaną przepustowość, ostatecznie zwiększając produktywność rolników, którym służymy" – dodał Bill Weber.

Jak duży kombajn Case IH AF10 ma przysłużyć się rolnikom?

Według danych firmy Case IH, seria kombajnów AF zapewnia jedne z największych wydajności w branży, dzięki czemu rolnicy mogą wykosić więcej hektarów w krótszym czasie. Połączenie dużej mocy silnika, zwiększonej przepustowości i większego układu czyszczącego i transportującego ziarno, zwiększy do maksimum przepływ plonów w całej maszynie.

Jakie znamy szczegóły o nowym kombajnie Case IH AF 10?

Case IH zapowiedział wprowadzenie najpotężniejszego kombajnu AxialFlow w historii marki, ale niestety nie podał zbyt wielu szczegółów. Wiemy jedynie, że silnik spalinowy będzie napędzany olejem napędowym i rozwinie moc do 775 KM. Oznacza to 24-proc wzrost mocy w porównaniu z dotychczasowymi modelami. Parametrem sugerującym wydajność maszyny jest, największy na rynku kombajnów konwencjonalnych, zbiornik ziarnowy o pojemności 20 000 litrów (567 bu). Zwiększono również wydajność rozładunku, która w nowym modelu Case IH AF 10 wynosi 210 l/s.

Dluższe rotory w Case IH AxialFlow

Sercem układu omłotowego nowego kombajnu AF 10 będzie dłuższy rotor, co zapewnia większą o 50% powierzchnię separacji wysokowydajnych upraw.  Nowy system czyszczenia Cross Flow Plus jest większy o 32% w porównaniu z poprzednimi modelami. Większy będzie również zbiornik paliwa – o ok. 25%.

image

Najpotężniejszy Case IH AxialFlow w historrii.

FOTO: firmowe

„Seria AF jest w stanie usprawnić operacje i zwiększyć rentowność produkcji” – podkreślił Weber. „Nie tylko zapewniamy najwyższą jakość ziarna i oszczędności, których rolnicy oczekują od Case IH, ale także pomagamy zoptymalizować zbiory, minimalizując koszty pracy przy żniwach i skracając czas spędzany na polu.”

Jakie Case IH AxialFLow 10 ma rozwiązania rolnictwa precyzyjnego?

Część optymalizacji serii AF jest realizowana przez pakiet zintegrowanych technologii, które sprawiają, że obsługa kombajnu tej serii jest bardziej intuicyjna i wydajna. Większą kontrolę i spójność zbiorów można uzyskać dzięki dostosowanej widoczności na dwóch wyświetlaczach Pro1200, automatyzacji maszyny w czasie rzeczywistym za pośrednictwem Harvest Command oraz zdalnej diagnostyce i logistyce floty za pośrednictwem AFS Connect.

„Technologia i intuicyjność serii AF odpowiada prostocie, z której znane są kombajny Case IH. Prostota przejawia się w łatwości usuwania zatorów przez uruchomienie z kabiny wstecznych obrotów rotora oraz podajnika, a także w łatwej konserwacji dzięki łatwiejszemu dostępowi do punktów serwisowych" – powiedział Weber.

Nowe kombajny Case IH AxiaFlow 10 będą pracowały z najszerszymi zespołami żniwnymi marki MacDon. Więcej szczegółów dotyczących serii AF Case IH ogłosi w 2024 roku.

opr. aj

17. czerwiec 2024 13:32