StoryEditorNowości

Metsjö MetaFlex przewiezie aż 35 ton na raz!

Według Metsjö, przyczepa hakowa MetaFlex 60 75-4X szwedzkiego producenta ma największą ładowność na rynku! Dlaczego?
11.01.2023., 06:00h

Potężna przyczepa Metsjö na 8 kołach

Przeznaczona do współpracy ze standardowymi kontenerami o długości od 6 do 7,50 m, przyczepa hakowa Metsjö MetaFlex 60 75-4X może przewieźć do 35 ton ładunku na raz. Szwedzki producent informuje jednocześnie, że ten model ma największą na rynku ładowność. Kluczowe okazuje się być podwozie, które ma aż 4 osie!

image

Aż 35 ton ładowaności! Według szwedzkiego producenta przyczepa hakowa Metsjö MetaFlex 60 75-4X ma największą na rynku ładowność.

FOTO: Metsjö

Rozbudowana hydraulika w przyczepach Metsjö

Kąt wywrotu przyczepy MetaFlex, według danych producenta, wynosi 50 stopni, a zapotrzebowanie na olej 68 l. Do podłączenia hydrauliki ciągnik wymagane są 3 obwodu dwustronnego działania i wolny spływ.

Duża ładowność, niska masa własna

Ze względu na dużą ładowność przyczepy, hydrauliczne podwozie o długości około 9 m jest wyposażone w cztery osie, a układ kompensacji przechyłu niweluje odchylenia od pionu podczas wywrotu. Skrętna pierwsza i czwarta oś, są  hydraulicznie blokowane podczas cofania. Według danych producenta, podwozie ma masę własną zaledwie 6 t. Dostępny jest również trzyosiowy wariant przyczepy hakowej o tej samej długości, ale mniejszej ładowności 28 t.

L. Colsman, opr. aj

fot. firmowe

13. czerwiec 2024 14:42