StoryEditorSIMA 2022

Łowca nagród, czyli Väderstad Proceed

Väderstad Proceed, czyli mówiąc krótko siewnik każdego rodzaju nasion, drugi rok z rzędu zdobywa nagrodę….

15.11.2022., 10:00h

Sercem Proceed są precyzyjne sekcje siewne. Przed umieszczeniem nasion, indywidualne koła przedsiewne konsolidują glebę, aby zapewnić takie same warunki dla każdego nasiona. Wspomniane koła są montowane indywidualnie i mają hydrauliczny docisk, aby stworzyć dobre warunki do wschodów roślin i dzięki temu uzyskać wysokie plony.

Łowca nagród

Firma Väderstad informuje, że Proceed drugi rok z rzędu zdobył nagrodę Farm Machine, wcześniej znaną jako "Maszyna roku" w kategorii "Siew". Proceed zdobył także srebrny medal za innowacyjność na trwającej właśnie wystawie SIMA koło Paryża. W marcu 2022 roku Proceed otrzymał nagrodę Farm Machine 2022, a to ma związek z odwołaną wystawą Agritechnica 2022. Teraz Proceed zdobył ją ponownie, podczas trwającej wystawy SIMA w Paryżu, we Francji, Proceed otrzymał nagrodę Farm Machine 2023 w kategorii "Siew". Międzynarodowe jury złożone z dziennikarzy magazynów rolniczych postanowiło drugi rok z rzędu przyznać prestiżową nagrodę maszynie Proceed.

Testy polowe siewnika Proceed

- Jesteśmy bardzo podekscytowani, że Proceed budzi coraz większą uwagę i uznanie. Obecnie prowadzimy badania polowe w wielu różnych krajach Europy i nawet jeśli nie możemy jeszcze podzielić się wszystkimi szczegółami, to pokazują one imponujące wyniki w postaci wzrostu plonów przy jednoczesnej redukcji nakładów - powiedział Oskar Karlsson, dyrektor ds. zarządzania produktem w dziale siewników punktowych w firmie Väderstad.

Väderstad uważa, że Proceed jest technologicznym skokiem dla rolnictwa precyzyjnego. Dlaczego? Ponieważ może umieścić pełną gamę nasion na zakładanej głębokości z milimetrową precyzją. Poza tym istotnie wpływa na poziom plonów, zabiegi chemiczne i wykorzystanie nawozów.

Prezentacja na Youtube

Za kilka tygodni ukaże się nowa seria dokumentalna Väderstad o siewniku Proceed. W serialu będzie można śledzić losy Proceed i testy, które odbywają się w wielu miejscach Europy. Väderstad zaprasza zainteresowanych do przyjrzenia się z bliska rozwojowi siewnika Proceed. To proste, wystarczy zajrzeć na stronę Vaderstad.com/pl/Proceed.

Jan Józefowicz

Fot. Jakubek

27. maj 2024 20:41