StoryEditor

Lepszy widok do przodu z nowym zbiornikiem czołowym Bednar SB 1600

Rozszerzając ofertę zbiorników czołowych o model Seed Box 1600, Bednar zwraca uwagę na poprawę, w porównaniu z dotychczasowymi zbiornikami, widoczności na drodze.
28.12.2022., 18:00h

Dobra widoczność do przodu

Zawieszone na przednim TUZ narzędzia zwykle w mniejszym bądź większym stopniu ograniczają widoczność. Projektując specjalny kształt zbiornika SB, producent miał to na uwadze. Nowy zbiornik jest wyposażony zarówno w oświetlenie robocze, jak i transportowe, umożliwiające bezpieczną pracę w nocy. Specjalne ramiona z aplikatorami i doprowadzonymi do nich przewodami, umożliwiają powierzchniowy wysiew nawozu lub poplonu. W opcji wyposażenia jest również wał pierścieniowy lub dodatkowy obciążnik o masie 200 kg.

image

SB 1600 to nowy zbiornik czołowy marki Bednar, w ktorym nacisk położono na zminimalizowanie ograniczania widoczności do przodu.

FOTO: Bednar

- Seed Box to idealny zbiornik o innowacyjnej konstrukcji, która zapewnia doskonałą widoczność. Maszyna jest wyposażona w ramiona aplikacyjne, które umożliwiają wysiew nawozu lub poplonu bez konieczności instalowania w maszynie agregowanej z ciągnikiem głowicy rozdzielającej i przewodu – opisuje Jan Bednar, Dyrektor Handlowy firmy Bednar.

Współpracuje z Row-Master i Corsa CN

Nowy model Seed Box 1600 to montowany na przednim TUZ ciągnika jednokomorowy zbiornik przeznaczony do współpracy z szyną siewną Corsa CN lub pielnikiem Row-Master. Nasiona lub nawóz są transportowane pneumatycznie do maszyny zawieszonej z tyłu ciągnika.

image

Powierzchniowy wysiew nawozu lub poplonów umożliwia ramię z aplikatorami.

FOTO: Bednar

Zbiornik ciśnieniowy Bednar SB

Pojemność całkowita zbiornika Seed Box wynosi 1600 l, przy szerokości transportowe 2,3 m i wysokości 1,9 m. Dzięki hermetycznemu zamknięciu i zasilanemu hydraulicznie wentylatorowi, we wnętrzu zbiornika SB powstaje podciśnienie. Jak podaje producent, taka konstrukcja zapewnia precyzyjne dozowanie nawozu niezależnie od ilości wysiewu.

image

Zbiornik Bednar SB 1600 wyposażony jest w głowice rozdzielające  wysiewany materiał.

FOTO: Bednar

À propos dawki: można regulować ją przez ISOBUS na kompatybilnym z tym standardem terminalu ciągnika lub na dedykowanym do zbiornika SB monitorze dostarczanego przez firmę Bednar.

opr. aj

fot. firmowe

23. czerwiec 2024 07:44