StoryEditorSIMA 2022

Kuhn wzmacnia wirniki w nowej serii przetrząsaczy

Wszystkie przetrząsacze Kuhn nowej serii 03 (zawieszane i przyczepiane) o szerokości roboczej powyżej 8,7 m zyskują nową, mocniejszą konstrukcję wirnika.

10.11.2022., 09:00h

Nowa seria przetrząsaczy Kuhn 03

Na odbywającej się miedzy 6. a 10. Listopada wystawie SIMA w Paryżu Kuhn zapowiedział nową serię przetrząsaczy z oznaczeniem 03 w nazwie. Oprócz nowego, największego modelu GF 13003 T wyposażonego w 12 wirników o łącznej szerokości roboczej przekraczającej 13 m, producent wprowadza zmiany również w mniejszych modelach tej serii. Talerze wirników OptiTedd są tłoczone, co ma zwiększyć sztywność konstrukcji, a profilowane ramiona zgrabiarki są bardziej wytrzymałe.

Co zmieniło się w nowych przetrząsaczach Kuhn?

Wzmocniono również palce zgrabiarki, które w nowej wersji mają 9 mm średnicy, zamiast 8 mm (jak poprzednio). Do zwiększonej dwukrotnie trwałości palców przyczyniają się również grubsze (18 mm zamiast 17 mm) zwoje. Co ważne, jeśli podczas pracy ząb się złamie, utrzymywany jest nadal na miejscu za pomocą deflektora.

Zmiany w największych modelach

Powyższe zmiany dotyczą największych modeli o szerokości roboczej powyżej 8,7 m. Kuhn zapowiada zmiany w mniejszych przetrząsaczach, które będę wprowadzone po następnym sezonie.

Mervyn Bailey, opr. aj

fot. Bailey

24. maj 2024 06:08