StoryEditorSIMA 2022

Kuhn Megant gotowy do siewu bezpośredniego

To już trzecia opcja 6-metrowego siewnika Megant, którą Kuhn zaprezentował na zeszłotygodniowych targach SIMA.

15.11.2022., 06:00h

Ząb o grubości 12 mm jest zakończony redlicą z węglikami spiekanymi do intensywnej pracy w glebie. Z wyglądu bardzo podobny do zęba Weaving Saber, jest przeznaczony do siewu bezpośredniego lub do siewu w uprawioną glebę.

Megant z podsiewaniem nawozami

Siewnik Megant jest wyposażony w elementy sterujące zgodne z ISOBUS. Dodatkowo maszynę można doposażyć w mini siewnik SH1120 ze zbiornikiem o pojemności 110 l, który może służyć do podsiewu mikronawozów lub wysiewu nasion w dawce 0,5-60 kg/ha.

Espro wysiewa nawet 4 komponenty

Na stoisku, Kuhn zaprezentował również siewnik Espro 4000RC o szerokości 4 m, który umożliwia wysiew czterech różnych komponentów na trzech różnych głębokościach. Jest to możliwe dzięki podzieleniu głównego zbiornika na dwie komory w stosunku 50: 50 i dodaniu siewnika SH1120 z przodu maszyny i drugiego SH z tyłu. Ten ostatni jest oferowany z różnymi pojemnościami zbiornika.

Talerzowe redlice nawozowe

Mikrogranulat jest umieszczany w glebie za pomocą talerzowych redlic nawozowych, które są zlokalizowane za talerzami uprawowymi i pracują między tylnymi redlicami siewnymi. Agregat Espro do wysiewu wielu rodzajów nasion będzie dostępny w wersjach 3, 4, 6 i 8-metrowych.

M. Bailey, opr. aj

Fot. Bailey

18. maj 2024 15:21