StoryEditor

Krone wprowadza nowy flagowy model przetrząsacza Vendro C 1340

Vendro C 1340 to nowy 12-wirnikowy przetrząsacz marki Krone o szerokości roboczej prawie 13,40 m. Co oferuje nowy najszerszy model producenta ze Spelle?
22.06.2024., 12:30h

Model C 1340 to nowy flagowy model przetrząsacza serii Krone Vendro o szerokości 13,34 m, który jest o 24 szerszy od poprzednika – KWT 1300. Wyposażony jest w karuzele OptiTurn, odwracalny dyszel z uchem o średnicy 40 mm do zaczepu górnego i dolnego lub opcjonalnie w zaczep K80. Standardowym wyposażeniem Vendro C 1340 Plus jest 2-punktowy zaczep ze sprężyną napinającą. Zaletą tej sprężyny jest kompensacja obciążenia w pozycji na uwrociu, zapewniająca bezpieczną jazdę w każdej sytuacji, nawet z małymi lub lekkimi ciągnikami.

Wirnik OptiTurn w Krone Vendro

Dwanaście karuzel o średnicy 1,50 m, każda z sześcioma ramionami palców, zapewnia duże zachodzenie na siebie, a tym samym umożliwia bardzo wydajne przetrząsanie i przewracanie na szerokości roboczej wynoszącej prawie 13,40 m. Według producenta, koncepcja karuzeli OptiTurn zapewnia optymalne dopasowanie do podłoża, zwłaszcza na pagórkowatych terenach. Koła prowadzące karuzeli znajdują się bardzo blisko trójwymiarowo zakrzywionych palców OptiTurn, które dokładnie zbierają plony bez strat podczas zgrabiania, a następnie równomiernie i luźno je rozrzucają. W zależności od rodzaju zastosowania maszyny, kąt rozrzutu można ustawić na czterech poziomach w zakresie od 13° do 19°. Duży kąt jest używany do intensywnego kondycjonowania lub przetrząsania upraw, a mniejszy kąt do delikatnego obracania. Jest to podstawa szybkiego suszenia i unikania strat związanych z przetaczaniem, które występują przede wszystkim w uprawach zawierających koniczynę. W ten sposób można produkować wysokiej jakości paszę również przy wąskich oknach czasowych zbiorów.

Wygodna obsługa zmniejsza obciążenie pracą

Producent informuje, że traktorzysta może łatwo ustawić żądaną wysokość roboczą centralnie za pomocą korby bezpośrednio na maszynie. Opcjonalna regulacja hydrauliczna zapewnia operatorowi jeszcze większy komfort dzięki możliwości regulacji z kabiny ciągnika. Dzięki temu operator może szybko i łatwo reagować na zmieniające się warunki w dowolnym momencie.

Na życzenie maszyna może być wyposażona w fartuch do odkładania pokosu granicznego zamontowany po prawej stronie w kierunku jazdy, która jest składana i rozkładana hydraulicznie za pomocą panelu sterowania. Zapobiega to rozrzucaniu plonów poza granice pola.

 

Komfort pracy Krone Vendro

Składanie i rozkładanie wysięgników przetrząsacza Vendro C 1340 z pozycji transportowej do pozycji roboczej zajmuje kilka sekund. Najpierw elektroniczny układ sterowania dwustronnego działania ustawia wysięgniki rotora w położeniu na uwrociu. Ten hydrauliczny proces składania odbywa się za pomocą sterowania sekwencyjnego, co pozwala uniknąć błędów obsługi i wynikających z niej uszkodzeń maszyny. Następnie elektroniczna jednostka sterująca jednostronnego działania opuszcza wirniki do pozycji roboczej.

Oś transportowa przetrząsacza Krone Vendro

W wyposażeniu opcjonalnym przetrząsacza Vendro C 1340 jest hydrauliczne odciążenie osi transportowej - w wariancie Plus jest ono standardem. Układ ten jest znany z mniejszej wersji Vendro C 1120 i modelu KWT 1300. Podczas pracy oś transportowa porusza się po podłożu bardzo blisko zakresu roboczego palców, prowadząc je optymalnie po każdym konturze podłoża. Aby uniknąć uszkodzenia darni podczas pokonywania wąskich zakrętów, oś transportową można odciążyć. Zmniejsza to obciążenie osi za pomocą specjalnego układu hydraulicznego. Dzięki temu darń pozostaje nienaruszona, a ani kontakt z podłożem, ani funkcja przedniego koła prowadzącego dla zębów nie zostaje utracona. Gwarantuje to wysoką jakość paszy także podczas kolejnych pokosów.

Wydajny napęd i niskie koszty utrzymania

Jeśli chodzi o napęd, Krone stawia na w pełni mechaniczny układ napędowy sprawdzony we wszystkich przetrząsaczach. Jak zapewnia producent, w połączeniu z wałami napędowymi, bezobsługowym sprzęgłem palcowym Octo-Link i hermetycznie zamkniętą przekładnią wirnika, nowy przetrząsacz Vendro C 1340 zapewnia maksymalną wydajność przy niskim zużyciu paliwa i minimalnej konserwacji.

opr. aj

12. lipiec 2024 15:13