StoryEditor

Krone przesuwa granicę wydajności zgrabiarką Swadro TC 1570

Wraz z wprowadzeniem Swadro TC 1570, Krone wkracza w nowy wymiar szerokości roboczej zgrabiarek 4-karuzelowych. Dopasowana do systemu CTF zgrabiarka, wyraźnie przekracza barierę 15 m! Jakie rozwiązania zastosował producent w nowym modelu?
23.08.2023., 10:15h
image

Nowa zgrabiarka Krone Swadro TC 1570

FOTO:
Kapryśna pogoda i krótki czas na zbiór dobrej jakości paszy wymaga coraz wydajniejszych maszyn. Firma Krone, specjalista w zbiorze pasz objętościowych, wprowadza na rynek najszerszą w swoim portfolio zgrabiarkę 4-karuzelową Swadro TC 1570.

Sięgająca aż 15,7 m szerokość robocza czterowirnikowej zgrabiarki Swadro TC 1570 z centralnym odkładaniem pokosu jest regulowana przez rozsunięcie przednich wirników na wysięgnikach ułożonych w kształcie litery V. Co ważne, oba wysięgniki mogą być wsuwane i wysuwane niezależnie od siebie, dzięki czemu można łatwo zgrabić trawę z narożników pola. Ponadto każdy z nich jest podtrzymywany w przedniej części przez koło podporowe.

Dobre zgrabianie zielonki

Zgrabianie zielonki bez strat, nawet przy dużych prędkościach roboczych umożliwia konstrukcja złożona z 4 wirników wyposażonych w 15 ramion, na których jest po 5 palców. Z kolei wydajne przekazanie mocy umożliwia mechaniczny układ przeniesienia napędu Krone Easy-Line. Zapewnia on szybszą o 25% prędkość obrotową dwóch przednich karuzel w porównaniu z dwiema tylnymi, co według producenta, przekłada się na optymalny przepływ zgrabianej zielonki i zapobiega plątaniu się źdźbeł w pokosie. Dzięki hydraulicznie regulowanym wysięgnikom tylnych wirników, pokosy mogą być produkowane w szerokości od 1,40 m do 2,90 m.

Rama główna opuszczana do transportu

Zgrabiarka Swadro TC 1570 jest wyposażona w dwupunktowy układ zawieszenia kat. II/III z zawieszeniem wahadłowym, które ma kompensować nierówności podłoża i zapewnić zgrabiarce zwrotność dzięki dużemu kątowi skrętu. Hydraulicznie opuszczana rama główna obniża wysokość całkowitą maszyny w transporcie poniżej 4 m bez konieczności składania ramion karuzel.

Jak zgrabiarka Krone chroni glebę?

Podwozie transportowe jest standardowo wyposażone w opony 710/40 R 22.5, które opcjonalnie można zastąpić oponami w rozmiarze 800/35 R 22.5, zapewniającymi większą powierzchnię styku z podłożem. W połączeniu z szerokimi oponami (16 × 9.50-8) czterokołowego podwozia każdej karuzeli (w opcji karuzela może podwozie z 6 kołami) i kołami podporowymi (15/55-17) znajdującymi się na dwóch wysięgnikach, nowa zgrabiarka Swadro TC 1570 jest stabilna w prowadzeniu i dobrze chroni glebę przed nadmiernym zagęszczeniem.

Łatwa obsługa zgrabiarki Swadro TC 1570

Dzięki nowemu, przejrzystemu i intuicyjnemu interfejsowi użytkownika, Swadro TC 1570 może być obsługiwana z kabiny ciągnika za pomocą terminala lub joysticka kompatybilnego z ISOBUS. Dzięki elektrycznej regulacji z terminala można również wygodnie dopasować wysokość pracy karuzel – każdej z osobna lub wszystkich jednocześnie. Ponadto na terminalu można zapisać dwie zdefiniowane przez operatora wysokości robocze i sterować nimi za pomocą jednego przycisku.

Jakie jest odciążenie karuzel w zgrabiarce Swadro?

Optymalny docisk karuzel do podłoża, zapewnia odciążenie hydrauliczne, które zintegrowane jest w siłownikach podnoszących. Można go ustawić w terminalu oddzielnie dla przedniego i tylnego wirnika, nawet podczas jazdy. Również w tym przypadku jest możliwość zapisania dwóch wartości odciążenia i dokonania zmiany jednym przyciskiem.

Rozwiązania, które producent zastosował w modelu Swadro TC 1570, mają umożliwić hodowcom szybki zbiór zielonek w optymalnych warunkach pogodowych, co przekłada się na możliwie najlepszą jakość paszy. Jej imponująca szerokość robocza sprawia, że dostosowana jest do systemu prowadzenia upraw ze stałymi ścieżkami przejazdowymi CTF (ang. Controlled Traffic Farming).

opr. aj

fot. Brüse

21. maj 2024 05:59