StoryEditor

Nowa seria ciągników John Deere 5M z mocniejszym modelem flagowym!

John Deere wprowadza odświeżoną serię ciągników 5M z nową przekładnią i zintegrowanym układem AutoTrac. Pojawił się nowy, mocniejszy niż dotychczas model flagowy 5130M. Jakich jeszcze zmian dokonał John Deere?
16.03.2024., 06:00h

Nowy ciągnik John Deere 5M, dostępny z nowymi przekładniami i zintegrowanym układem AutoTrac w desce rozdzielczej, to wszechstronna maszyna, która – zdaniem producenta – sprawdzi się na polu, w gospodarstwie i na drodze. Firma John Deere powiększyła również asortyment o model 5130M, rozszerzając ofertę maszyn o dużej mocy o ciągnik zapewniający maksymalną moc wyjściową do 135 KM.

image
Nowy ciągnik John Deere 5M ma nowe przekładnie i zintegrowany układ AutoTracTM w desce rozdzielczej.
FOTO: John Deere

Przekładnia Powr Quad Plus w nowym John Deere 5M

Nowe opcje przekładni PowrQuad Plus (4 biegi przełączane pod obciążeniem) oraz Powr8 (8 biegów przełączanych pod obciążeniem) dają rolnikom możliwość zwiększenia komfortu pracy i na lepsze wykorzystanie możliwości ciągnika w pracach wymagających wysokiego uciągu/stałej prędkości WOM. Producent wyjaśnia, że zastosowana technologia pozwala operatorom korzystać z nieprzerwanej siły uciągu z płynną zmianą biegów.

Ponadto przycisk na dźwigni eliminuje konieczność ręcznego wysprzęglania przy zmianie zakresów. Dzięki funkcji EcoShift ciągnik John Deere 5M pracuje z niższą prędkością obrotową, co pozwala zaoszczędzić paliwo, jednocześnie zapewniając wystarczającą moc do wydajnego wykonywania zadań transportowych przy prędkości do 40 km/h.

image
W standardzie wyposażony jest w modem JDLINK, który przez analizę predykcyjną Expert Alerts, umożliwia wcześniejsze rozpoznawanie potrzeb konserwacyjnych.
FOTO: John Deere

Większa precyzja i wydajność serii 5M

Zintegrowany AutoTrac w desce rozdzielczej — funkcja dostępna w ciągnikach serii 6M na wyświetlaczu słupka narożnego — zwiększa precyzję i wydajność przez ograniczenie do minimum nakładek podczas prac na polach i pastwiskach. System prowadzenia pomaga utrzymywać maszynę na właściwej drodze w przypadku zadań polowych wymagających jazdy w linii prostej. W każdej chwili możliwe jest przejście na jeszcze bardziej zaawansowane funkcje naprowadzania dostępne razem z wyświetlaczem uniwersalnym G5.

Przydatne funkcje

Dzięki małemu promieniowi skrętu (4,1 m) ciągnik John Deere 5M zapewnia wygodną manewrowość, przez co dobrze nadaje się do takich zadań jak praca na podwórzu lub karmienie zwierząt w ograniczonych przestrzeniach. Nowa maska i duże okno dachowe zapewniają operatorom dobrą widoczność, co ma znaczenie zwłaszcza podczas zadań wymagających używania ładowacza czołowego. Ciągniki serii 5M wyposażone są w standardzie w modem JDLink, dzięki temu wykorzystują technologię analizy predykcyjnej Expert Alerts, która pozwala na wcześniejsze rozpoznawanie potrzeb konserwacyjnych. Takie rozwiązania ulepszaja niezawodność operacyjną i minimalizują niespodziewany czas przestoju.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: John Deere

21. maj 2024 05:17