StoryEditor

Jakie parametry robocze mają nowe ładowacze czołowe Claas?

Claas wprowadził na rynek nową generację ładowaczy czołowych do ciągników Elios, Axos i Arion. Jaki udźwig oferuje aż 6 nowo zaprojektowanych modeli i co tak właściwie się w nich zmieniło?
19.03.2024., 18:54h

Wiele modeli, różny udźwig

Nowe modele ładowaczy czołowych Claas, które są następcami FL C, oferują udźwig od 940 do 2490 kg (mierzony 80 cm przed punktem obrotu łyżki) i wartość wyrywania od 1820 do 3120 kg. Maksymalna wysokość podnoszenia w punkcie obrotu łyżki wynosi od 3,50 do 4,50 m. Co ważne, wszystkie przewody hydrauliczne są zintegrowane z ramą.

image
FOTO: firmowe

Ulepszona widoczność z ładowaczami Claas

Wysięgnik o podwójnym kącie nachylenia przesuwa mechanizm punktu obrotu o ponad 20 cm w dół. W połączeniu z obniżoną o 10 cm przednią belką poprzeczną ma to poprawić widoczność osprzętu i obszaru przed ciągnikiem.

image
FOTO: firmowe

System Fitlock w ładowaczach czołowych Claasa

System sprzęgania Fitlock zachowano z poprzednich modeli. Mechanizm blokujący jest w pełni automatyczny i całkowicie mechaniczny. Za pomocą multizłącz Mach łatwo podłącza się wszystkie przewody hydrauliczne i elektryczne ładowacza do ciągnika. Opcjonalny hydrauliczny system Fastlock umożliwia blokowanie osprzętu za naciśnięciem przycisku z kabiny.

image
FOTO: firmowe

Inne opcje obejmują oświetlenie robocze LED i funkcję automatycznego powrotu przechylonej łyżki do pozycji poziomej.

oprac. bd

24. maj 2024 05:33