StoryEditor

Jak kierować kołami beczkowozu Zunhammer bez mechanicznych połączeń z zaczepem?

W rolnictwie precyzja ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza w aplikacji gnojowicy. Czy nowa bezdotykowa technologia sterowania kołami beczkowozu oferowana przez Zunhammer ułatwi rolnikom prace związane z aplikowaniem gnojowicy?

14.09.2024., 06:00h

Elektroniczna kontrola sterowania – nowoczesne rozwiązanie bez mechanicznej ingerencji

Zunhammer, znany producent sprzętu rolniczego, po dwóch latach testów wprowadza na rynek nową wersję elektronicznego systemu sterowania, który nie wymaga mechanicznego połączenia. Dotychczas rozwiązania Zunhammer w tym zakresie opierały się na zastosowaniu mechanicznej dźwigni. Nowy system wykorzystuje technologie, tj. żyroskop oraz specjalny komputer sterujący. Firma określa to rozwiązanie mianem "magiczne sterowanie". Dzięki tej technologii beczkowozy mogą być precyzyjnie kierowane bez konieczności stosowania dodatkowych cięgieł mechanicznych.

System kierowanie beczkowozami Zunhammer dopasowane do różnych ciągników

Nowe rozwiązanie Zunhammer jest dostępne dla beczkowozów o jednej, dwóch lub trzech osiach i jest kompatybilne z każdym ciągnikiem wyposażonym w zaczep K80. Dzięki temu, niezależnie od modelu czy roku produkcji, możliwe jest proste i bezproblemowe sterowanie przyczepą podczas manewrowania, nawet w ostrych zakrętach. Producent podkreśla, że system umożliwia uzyskanie większych kątów skrętu pomiędzy ciągnikiem a beczkowozem bez ryzyka uszkodzeń.

Kierowanie kołami beczkowozu za pomocą joysticka lub ISOBUS

Nowy system elektronicznej kontroli sterowania w beczkowozach Zunhammer oferuje także możliwość korekcji bocznego przechyłu na zboczach za pomocą jednego przycisku. System można obsługiwać za pomocą joysticka lub przez ISOBUS. Producent podkreśla, że ma to zapewnić operatorom pełną swobodę i precyzję w prowadzeniu sprzętu w różnych warunkach terenowych.

Nowoczesna technologia dla każdego rolnika

Nowy system sterowania Zunhammer to rozwiązanie, które jest dostępne dla wszystkich modeli beczkowozów Zunhammer, niezależnie od ich konfiguracji podwozia. Dzięki eliminacji mechanicznych elementów połączeniowych, obsługa jest prostsza, a praca efektywniejsza i bezpieczniejsza.

opr. aj

17. wrzesień 2024 06:49