StoryEditorNowości

Nowy głębosz Evers Agro Breton XL jeszcze bliżej ciągnika!

Breton XL holenderskiej marki Evers Agro zyskał kilka zmian konstrukcyjnych, dzięki czemu stał się bardziej kompaktowy.
02.01.2023., 12:00h

Wprowadzając do oferty nową wersję głębosza Breton XL, holenderski producent sprzętu rolniczego, zwraca szczególną uwagę, na redukcję całkowitej długości narzędzia. Rozmieszczenie wszystkich zębów głębosza w jednym rzędzie, umożliwiło zmniejszenie jego długości do zaledwie 60 cm. Dzięki temu środek ciężkości znajduje się możliwie blisko ciągnika, to z kolei eliminuje potrzebę dociążania przedniej osi. Głębosz może z powodzeniem pracować w zestawie z innymi narzędziami uprawowymi lub siewnikami.

Breton XL z regulowanym rozstawem zębów

W nowej wersji Bretona XL zmodyfikowano również mocowanie zębów, dzięki czemu można łatwo regulować ich rozstaw. Zmiany dotyczą również uchwytów standardowego trzypunktowego zawieszenia, który może być kategorii II lub III. Producent określa udźwig na ok. 3 t. Jest również miejsce na wał przegubowo-teleskopowy do napędu maszyny za głęboszem.

image

Rozmieszczenie wszystkich zębów głębosza w jednym rzędzie, umożliwiło zmniejszenie jego długości do zaledwie 60 cm.

FOTO: firmowe

Breton XL o szerokości 3 m

Breton XL jest dostępny w szerokości roboczej 3 m i z 4 zębami rozstawionymi w standardzie co 75 cm. Opcjonalnie może jednak mieć 5 zębów w rozstawie 60 cm, lub 6 zębów co 50 cm. Zabezpieczenie przeciążeniowe stanowią śruby ścinane.

opr. aj

fot. firmowe

 

 

18. maj 2024 15:14