StoryEditorNowości

Modelem Birtugan Euromilk wkracza na rynek wozów asenizacyjnych!

Podlaska firma Euromilk rozszerza swoje portfolio, wprowadzając wóz asenizacyjny z beczką z tworzywa sztucznego. Co jeszcze producent zaprezentował podczas XXIX Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie?
27.06.2023., 16:00h

Pierwszy beczkowóz w ofercie Euromilk

Z pięciu zaprezentowanych w miniony weekend w Szepietowie nowości Euromilk, z pewnością wóz asenizacyjny Birtugan budził największe zainteresowanie. To pierwsza tego typu maszyna w ofercie firmy z Podlasia specjalizującej się w produkcji maszyn do produkcji zwierzęcej. Co ciekawe, zbiornik wykonany jest z tworzywa sztucznego, podobnie jak w beczkowozach marki Zunhammer. Producent dba jednak o jakość i trwałość wszystkich elementów, w tym szczególnie o podwozie. Rama wykonana jest z profili o przekronu 300 × 100 × 8 mm i wzmocniona jest w newralgicznych miejscach. Powierzchnie metalowe są śrutowane (oczyszczane za pomocą sypkich materiałów wyrzucanych strumieniem powietrza), a następnie malowane lakierem podkładowym i lakierem nawierzchniowym. Podwójna warstwa lakieru ma dobrze zabezpieczać nisko osadzoną ramę przed korozją.

image

Beczka wykonana jest z tworzywa sztucznego, a z tyłu zawieszony jest aplikator Veenhuis, który będzie dostępny w standardzie.

FOTO: Euromilk

Beczkowóz Birtugan można wyposażyć w zawieszenie walking beam lub niezależne zawieszenie pneumatyczne lub hydraulicznego. W opcji jest również hydrauliczna amortyzacja dyszla zaczepowego. Na dyszlu zamontowana jest pompa krzywkowa marki Vogelsang o wydajności 4300 l/min (w opcji nawet 6000 l/min), która ma możliwość zasysania gnojowicy nawet 8 m.Dołączone go niej ramię ssawne może być z lewej lub z prawej strony.

image

Nowy beczkowóz Euromilk Birtugan może mieć zawieszenie pneumatyczne lub hydrauliczne.

FOTO: Euromilk

Adapter poziomy Euromilk typ 80

Drugą nowością zaprezentowaną na wystawie w Szepietowie jest poziomy adapter do rozrzutników obornika RX HD+ i RXX HD+. Wyposażony jest w tarcze o średnicy 1 m i grubości 8 mm, a na każdej z nich jest 6 łopatek. Przy prędkości WOM 1000 obr./min, tarcze obracają się z prędkością 480 obr./min, a poziome wałki (adaptera) o średnicy 670 mm – 400 obr./min. Na każdym poziomym wałku adaptera są po 52 noże wykonane ze stali Hardox, co ma wydłużyć ich żywotność.

Jak zwiększyć pojemność rozrzutników Euromilk?

Słynący z dużych rozrzutników obornika Euromilk zaprezentował również 60-centymetrowe, stałe lub regulowane hydraulicznie nadstawki do burt w serii RXX HD+. Zwiększają one pojemność skrzynia ładunkowej rozrzutników nawet o 30% - niezależnie od modelu. Dodatkowe 6 m3 pojemności można uzyskać stosując hydraulicznie otwieraną dostawkę z automatycznym zabezpieczeniem mechanicznym na czas transportu.

image

Rozrzutniki Euromilk można doposażyć w nadstawki zwiększające jego pojemność nawet o 30%.

FOTO: Euromilk

Łyżko-krokodyl Alligator i wycinak kiszonki Shark

Typowo dla gospodarstw hodowlanych Euromilk zaprezentował łyżko-krokodyl Alligator oraz wycinak kiszonki o nazwie Shark. Obydwa narzędzia wykonane są ze stali jakościowej S355J2+N. Łyżko-krokodyla ze ściankami o grubości 5-6 mm (w zależności od modelu), można przebudować na łyżkę objętościową do materiałów sypkich. W modelu 2500 góra dzielona jest na dwie niezależne sekcje a zęby mają przekrój 15 mm.

Solidne szczęki w wycinakach Euromilk

Z kolei wycinak Shark z zabudową tylną w standardzie, wyposażony jest w wymienne noże. Firma stawia na niezawodność osprzętu, gdyż modele 1800 i 2000 wyposażyła w dwa, a modele 2200 i 2500 w trzy siłowniki do zamykania szczęk wycinaka.

opr. aj

18. maj 2024 14:45