StoryEditorSIMA 2022

Dlaczego nowe opony marki GRI są zielone?!

Czarny kolor i okrągły kształt to krótka i trafna charakterystyka wszystkich rodzajów opon, ale czy na pewno? GRI zaskakuje nową serią opon Green Earth w kolorze zielonym!

13.11.2022., 07:00h

„Zielone opony” do tej pory przywodziły na myśl, modele energooszczędne o ograniczonym współczynniku tarcia lub zrobione ze specjalnych ekologicznych mieszanek. Na zakończonych targach SIMA w Paryżu firma GRI zaprezentowała oponę, która jest zielona nie tylko z nazwy. Na razie dostępne są dwie serie zielonych opon marki GRI: Green Earth XLR 65+ i Green Earth XLR 65. Opona z drugiej serii zaprezentowano na wystawie w rozmiarze 650/65 R38.

Opona zielona do „szpiku kości”

Bipin Singh, dyrektor generalny ds. sprzedaży i marketingu w GRI, wyjaśnił, że ​​42% zielonych opon jest wytwarzanych przy użyciu zrównoważonych materiałów, takich jak biomasa i produkty pochodzące z recyklingu. Aby je wyróżnić, opony są koloru zielonego. Co ważne, zielony kolor nie jest powłoką, ale stanowi część mieszanki, dzięki czemu opony pozostaną zielone przez cały okres eksploatacji.

Niezwykły nie tylko kolor

Nie tylko kolor sprawia, że ​​seria Green Earth XLR 65+ jest intrygująca. Nowe opony GRI mają również niezwykły bieżnika. Aby zapewnić dodatkową stabilność na drodze, wydłużyć żywotność i zmniejszyć wibracje, bieżniki nie zachodzą na siebie na środku, jak ma to miejsce w przypadku konwencjonalnej opony. Zamiast tego są ustawione pod kątem i biegną obok siebie, dzięki czemu większa część bieżnika opony Green Earth 65+ ma kontakt z podłożem.

M. Bailey, opr. aj

Fot. Bailey

24. maj 2024 06:09