StoryEditor

Dla kosiarki Vogt LV600 Pro strome zbocza to nie problem!

Wprowadzając nowy model LV 600 Pro wyposażony w gąsienicowy układ jezdny włoskiej marki MDB, firma Vogt przedstawia ulepszoną wersję kosiarki LV 600. Nowa wersja maszyny poradzi sobie na naprawdę stromych zboczach! Jakich?
09.05.2023., 08:10h

LV 600 wchodzi w skład szerokiego portfolio sterowanych radiowo kosiarek gąsienicowych marki Vogt, które składa się łącznie z ośmiu modeli w różnych klasach mocy od 20 do 140 KM. Podobnie jak poprzedni model, również kosiarka LV 600 Pro jest wyposażona w wysokoprężny silnik Common Rail ze Stage 5 o mocy 59 KM, dysponujący wysokim momentem obrotowym.

Vogt LV 600 Pro na stromych zboczach

Właśnie wysoki moment obrotowy i solidna moc silnika, a także gąsienicowy układ jezdny MDB zapewniają, że dla nowej kosiarki strome zbocza nie są problemem. Otóż producent gwarantuje, że maszyna może pracować nawet na wzniesieniach o nachyleniu do 75 stopni.

Nowa rozwiązania w zdalnie sterowanych kosiarkach gąsienicowych

Największą innowacją w gąsienicowej wersji Pro jest nowo opracowana technologia napędu: unikalny układ napędowy łączy czułą kontrolę gąsienicy z mocnym i lekko pracującym napędem. W ten sposób nawet najbardziej wymagające operacje są wykonywane komfortowo przy wszystkich prędkościach jazdy, a jednocześnie znacznie zmniejszają się skoki obciążenia oraz zużycie podwozia i napędu. Zmieniono również stylistykę oraz pokrywę silnika, poprawiając przepływ powietrza i rozpraszanie ciepła.

Przystosowanie kosiarki Vogt do pracy na zboczach

Aby umożliwić spokojną pracę na stromych zboczach o nachyleniu do  60 stopni, kosiarka LV 600 Pro wyposażona jest w hydraulicznie regulowane podwozie, które można rozszerzyć o 400 mm. System szybkiej wymiany Quick-Release z hydraulicznymi i mechanicznymi szybkozłączami, znany już z poprzedniego modelu, umożliwia szybkie i łatwe podłączenie do 30 różnych narzędzi.

Boczne przesunięcie narzędzi

image

Zawieszone na LV 600 Pro narzędzia można przesuwać w obie strony w zakresie nawet 1 m!

FOTO: firmowe

Pojazd Vogt LV 600 Pro ma pewną ciekawą opcję, która częściowo była dostępna w poprzednim modelu. Zamiast możliwości bocznego przesunięcia narzędzia o 400 mm, w nowej odsłonie zakres regulacji został zwiększony, dzięki czemu osprzęt można przesunąć nawet o 1000 mm.

Ch. Bruse, opr. aj

fot. firmowe

13. czerwiec 2024 21:55