StoryEditorNowości ze świata

Czteroosiowy beczkowóz Vervaet Quad XL z 40 kubikami na pokładzie!

Z takim zestawem nie ma żartów! Dzięki przyczepianej beczce o pojemności 18 kubików, potężny samobieżny Vervaet Quad 550 pomieści aż 40 kubiki gnojowicy! Ten zestaw to Quad XL.
01.05.2023., 07:00h

Mało znana w Polsce marka Vervaet to specjalista od pojazdów do dystrybucji gnojowicy. Choć specjalnością firmy są samobieżne pojazdy trójkołowe Hydro Trike, w profi 6-2020 przedstawiliśmy raport z pracy pięciokołowym Hydro Trike XL z rozsuwaną osią środkową. Vervaet ma jednak w swoim portfolio również pojazdy czterokołowe o nazwie Quad wyposażone w 6-cylindrowe silniki Volvo Penta o pojemności 13 l, generujące moc 550 KM i maksymalny moment obrotowy 2650 Nm.

Vervaet Quad o ogromnej pojemności!

Beczkowóz do zadań specjalnych Vervaet Quad 550 zyskał większą wydajność, dzięki przyczepianej cysternie zwiększającej wydajność zestawu podczas aplikacji gnojowicy. Do napełniania i opróżniania przyczepianej beczki służy dodatkowa pompa odśrodkowa.

image
FOTO: firmowe

Beczka współpracuje również z ciągnikiem!

Aplikator gnojowicy spoczywa na układzie zawieszenia przyczepianego beczkowozu i jest zasilany przez hydraulikę samobieżnego beczkowozu Vervaet Quad 550. Co ważne, jeśli dodatkowa pojemność nie jest potrzebna, przyczepianą cysternę można odczepić, a aplikator przymocować bezpośrednio z tyłu beczkowozu samobieżnego. Przyczepiany beczkowóz można wyposażyć w rozdrabniacze, pompy, kolektory i układy sterowania, dzięki czemu będzie w stanie współpracować ze zwykłym ciągnikiem rolniczym.

Precyzyjne prowadzenie i ograniczenie zagęszczania gleby

Aby zwiększyć zwrotność i zapewnić dokładne prowadzenie w ścieżkach technologicznych, wóz asenizacyjny Vervaet Quad ma elektronicznie sterowany układ kierowniczy. Cztery opony 800/70R38 pomagają zmniejszyć niepożądane zagęszczanie gleby.

image
FOTO: firmowe

Vervaet Quad XL w Wielkiej Brytanii!

Quad XL został zaprojektowany z myślą o rynku brytyjskim. Wiosną tego roku dostarczono dwa modele rolnikom w Wielkiej Brytanii. Obydwa wyposażone są w aplikatory Vogelsang SwingMax o szerokości 36 m.

– Uważamy, że to największy w Wielkiej Brytanii zestaw beczkowozów, który w takiej konfiguracji jest niezwykle uniwersalny – wyjaśnia Matt Carse, dyrektor zarządzający brytyjskiego importera J Riley Beet Harvesters z Wielkiej Brytanii. – Dodatkowa pojemność w Vervaet Quad oznacza, że ​​w swych "trzewiach" zmieści na raz objętość cysterny transportowej, która dowozi gnojowicę na pole – podkreśla Matt Carse.

J. Theobald, opr. aj

for. firmowe

19. maj 2024 14:12