StoryEditorNowości

Czeski Fornal wprowadza przyczepę hakową z 3 osiami

Fornal TNH 31/26 to nowa trzyosiowa przyczepa hakowa o masie roboczej 31 ton i udźwigu 26 ton.
02.01.2023., 06:00h

Zwrotna przyczepa trzyosiowa Fornal

Nowa przyczepa Fornal TNH 31/26 z układem jezdnym typu tridem, ma kierowaną tylną oś, która przy cofaniu wraz z przednią osią podnosi się do góry, aby ułatwić manewrowanie. Prędkość maksymalna przyczepy wynosi 40 km/h, ale w razie potrzeby można ją zwiększyć do 60 km/h. Komfort jazdy podczas przewożenia ciężkich ładunków, zapewnia pneumatyczna amortyzacja podwozia.

image

Nowa przyczepa Fornal TNH 31/26 z układem jezdnym typu tridem, ma kierowaną tylną oś, która przy cofaniu wraz z przednią osią podnosi się do góry, aby ułatwić manewrowanie

FOTO: firmowe

Fornal TNH 31/26 w własną hydrauliką

W standardzie wyposażenia jest, dwuobwodowy pneumatyczny układ hamulcowy, hydrauliczna stopa podporowa, a także automatyczna blokada haka. Podczas transportu po drogach publicznych, układ kierowania tylną osią przyczepy TNH 31/26 można zablokować hydraulicznie. Jak widać w trzyosiowej przyczepie hakowej marki Fornal jest sporo elementów sterowanych hydraulicznie, więc producent wyposaża jest w osobny układ hydrauliczny z własnym zbiornikiem oleju i pompą napędzają z WOM ciągnika.

image

TNH 31/26 bez problemu powinna sobie poradzić z w pełni załadowanym (np. ziarnem) kontenerem, którego zalecana długość maksymalna wynosi 7,4 m.

FOTO: firmowe

Hakowiec Fornal o łącznej masie do 31 ton

Masa całkowita przyczepy wynosi aż 31 ton, a maksymalna ładowność sięga 26 ton. TNH 31/26 bez problemu powinna sobie poradzić z w pełni załadowanym (np. ziarnem) kontenerem, którego zalecana długość maksymalna wynosi 7,4 m.

Przyczepa hakowa z żurawiem przeładunkowym

Bogate wyposażenie standardowe uzupełniają światła robocze, zbiornik na wodę i skrzynka narzędziowa. Opcjonalnie TNH 31/26 może mieć dodatkowo sterowanie linowe, stabilizatory oraz przygotowanie do montażu hydraulicznego żurawia przeładunkowego.

Nowa przyczepa hakowa Fornal TNH 31/26 jest już dostępna na wszystkich rynkach, na których działa czeska firma, tj. w Czechach, na Słowacji, w Polsce, a teraz także w Niemczech i Austrii.

opr. aj

fot. firmowe

20. kwiecień 2024 15:08