StoryEditorNowość

Bomet rozszerza ofertę o pielnik Nembus

Nowością w ofercie firmy Bomet z Węgrowa jest pielnik przeznaczony do mechanicznego zwalczania chwastów. W jakich uprawach sprawdzi się Nembus?

12.12.2022., 08:30h

Nowy pielnik marki Bomet

Rozwój rolnictwa ekologicznego stawia nowe wyzwania nie tylko rolnikom poszukującym nowych metod produkcji roślinnej ograniczającej szkodliwy wpływ na środowisko naturalne. Za tym trendem podążają również producenci sprzętu rolniczego, których celem jest wyposażenie rolników w odpowiedni oręż do walki z chwastami. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom firma Bomet wprowadza do oferty nowo opracowany pielnik.

Pielnik Nembus z 7 typami sekcji pielącej do wyboru

Podstawowym elementem pielnika jest sztywna rama, na której osadzone są elementy robocze przeznaczone do pracy w międzyrzędziach o szerokości od 65 do 90 cm, przy szerokości roboczej 55 cm na sekcję. W zależności od rodzaju uprawy, Nembus można wyposażyć w jeden z siedmiu typów sekcji roboczych. Jeden typ sekcji ma gęsiostopę z nożami kątowymi, a w pozostałych sześciu typach podstawowym elementem roboczym są zęby sprężynowe z redlicami, które mogą pracować same lub w towarzystwie wału strunowego, zgrzebeł, zagarniaczy, kolczatki pielącej lub talerzy obsypujących. Opcjonalnie dostępne są również deflektory (ekrany) boczne, talerze osłaniające małe rośliny, gwiazdy pielące, a także aplikator nawozu granulowanego lub organicznego.

Nembus na chwasty

Pielnik Nembus przeznaczony jest do mechanicznego zwalczania chwastów w uprawach truskawek, warzyw czy kukurydzy. Producent zapewnia, że elementy robocze mogą pracować bardzo blisko roślin uprawnych, a pielnik sprawdzi się na wszystkich rodzajach gleb. Duży prześwit pod ramą (do 60 cm) umożliwia pielenie upraw nawet w wysokich roślinach w późnych fazach rozwojowych. Pielnik jest wyposażony w układ zawieszenia kat. 2 lub 3.

opr. aj

fot. firmowe

23. czerwiec 2024 07:51