StoryEditorAgritechnica 2023

Bayer wprowadza nową technologię opryskiwania MagicSprayer

Wprowadzając nową i ultra precyzyjną technologię aplikacji środków ochrony roślin, firma Bayer chce oferować kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony upraw. Co kryje się pod tajemniczą nazwą MagicSprayer?
06.11.2023., 06:00h

Kompleksowa ochrona roślin

Potentat na rynku środków chemicznych stosowanych w rolniczej produkcji roślinnej, firma Bayer planuje w przyszłości dostarczać kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony upraw. Kluczem do osiągnięcia tego celu ma być nowa technologia ultra precyzyjnego oprysku.

Co to jest MagicSprayer marki Bayer?

MagicSprayer to projekt w fazie rozwoju, który Bayer zaprezentuje po raz pierwszy na targach Agritechnica 2023 w Hanowerze. To opryskiwacz punktowy przeznaczony do selektywnego opryskiwania bardzo małych obszarów pola. Potężny algorytm sterujący rozpylaczami, jest w stanie na obszarze jednego hektara podejmować miliony decyzji. Technologię MagicSprayer można stosować nie tylko do opryskiwania herbicydami, ponieważ różne tryby pracy, zapewniają szeroki zakres zastosowań.

Jakie możliwości zapewnia Bayer MagicSprayer?

Technologia MagicSprayer opracowana przez firmę Bayer oferuje trzy najważniejsze funkcje. Po pierwsze MagicSprayer umożliwia bardzo precyzyjną aplikację środków ochrony roślin (minimalny obszar oprysku to 4 × 4 cm). Taka precyzja jest z kolei kluczowa w znacznym ograniczaniu środków chemicznych. Po drugie, dzięki wysokiej precyzji i regulowanej minimalnej wysokości, rośliny uprawne są chronione i narażone na mniejszy stres podczas stosowania herbicydów. Po trzecie, ultra precyzyjna technologia oprysku punktowego MagicSprayer umożliwia ukierunkowaną aplikację środków ochrony na pojedyncze rośliny. W ten sposób MagicSprayer nie tylko przyczynia się do wydajności zabiegu, ale także do ochrony środowiska.

opr. aj

19. maj 2024 11:25