StoryEditor

Aplikacja gnojowicy w różnych warunkach, dzięki Evers Quadro Disc Combi

Evers Agro wprowadza nowy, wszechstronny aplikator Quadro Disc Combi do aplikacji gnojowicy w łan, w użytki zielone oraz w uprawioną glebę.
18.01.2023., 06:00h

Efektywne nawożenie gnojowicą wymaganie nie tylko dużych szerokości roboczych, ale również odpowiedniego osprzętu. Im jest on bardziej uniwersalny, tym lepiej. Odpowiadając na te potrzeby, Holenderski producent, firma Evers Agro, wprowadza nowo opracowany aplikator Quadro Disc Combi, przeznaczony do doglebowego nawożenia gnojowicą nie tylko uprawionego pola, ale również łanów zbóż i użytków zielonych.

image

Evers Agro, wprowadza nowo opracowany aplikator Quadro Disc Combi, przeznaczony do doglebowego nawożenia gnojowicą nie tylko uprawionego pola, ale również łanów zbóż i użytków zielonych.

FOTO: Evers Agro

Aplikacja gnojowicy bez nieprzyjemnego zapachu

Quadro Disc Combi wyposażony jest w tnące glebę ostre talerze, które dostarczają ​​płynny nawóz bezpośrednio w okolice korzeni roślin uprawnych. Ograniczona do minimum emisja gazów, nie powoduje strat azotu, czyli cennego dla roślin składnika i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, który towarzyszy rozlewaniu gnojowicy w powietrze. Z kolei duża szerokość robocza, sięgająca 15 m, zapewnia wydajną aplikację płynnego nawozu naturalnego.

Konstrukcja aplikatora Evers Quadro Disc Combi

Firma Evers opracowała nowy aplikator, aby efektywnie wykorzystywać składniki odżywcze gnojowicy. Quadro Disc Combi jest wyposażony w cztery duże, ostre tarcze tnące o średnicy 41,5 cm, które stawiają niewielki opór i nie wyrządzają szkód w rosnącym łanie roślin uprawnych. Rozstaw talerzy wynosi 18,75 cm. Wszystkie wersje Quadro Disc są wyposażone w elastyczne i odporne na wysoką temperaturę węże o średnicy 40 mm. Krócce wylotowe o średnicy 60 mm mają zabezpieczenie przed kamieniami.

image

Quadro Disc Combi wyposażony jest w tnące glebę ostre talerze, które dostarczają ​​płynny nawóz bezpośrednio w okolice korzeni roślin uprawnych.

FOTO: Evers Agro

Kopiowanie nierówności podłoża

Producent zastosował również nowo opracowany układ kopiowania nierówności terenu pracujący w trzech płaszczyznach. Każdy talerz wywiera taki sam nacisk na podłoże, dzięki siłownikom hydraulicznym w mocowaniu równoległobocznym, więc gnojowica jest aplikowana tak samo na całej szerokości roboczej. Do tego, jak zapewnia producent, aplikator Quadro Disc 1200 ma niską masę 3480 kilogramów, a dzięki poziomym przegrodom na górze przedniej części ramy, środek ciężkości aplikatora jest blisko zbiornika, co zapewnia dobrą stabilność zestawu.

image

Ograniczona do minimum emisja gazów, nie powoduje strat azotu, czyli cennego dla roślin składnika i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, który towarzyszy rozlewaniu gnojowicy w powietrze.

FOTO: Evers Agro

Kontrola sekcji w apliaktorze gnojowicy

Solidna rama w standardzie ma ustawienie V, co ułatwia zawracanie na uwrociach. Dzięki różnym przegubom i punktom obrotu, dostosowuje się do warunków terenowych. Wersje Quadro Disc o szerokości roboczej od 12 m mogą również pracować z szerokością 9 m. Aplikator może być opcjonalnie wyposażony w system kontroli sekcji.

Artur Jakubek

fot. firmowe

13. czerwiec 2024 20:56