StoryEditorNowości na rynku

Alliance wprowadza nowe rozmiary opon Agriflex 363 do upraw rzędowych

Rozwijają się nie tylko maszyny, ale także opony, które są jedynym elementem łączącym je z podłożem. Alliance zapowiedział rozszerzenie gamy opon Agriflex o kolejne rozmiary.

15.09.2022., 14:30h

Opona – ważny element maszyny

Konstrukcja, zastosowany bieżnik oraz ciśnienie powietrza w oponie mają kluczowe znaczenie w każdym zabiegu polowym. Jest to szczególnie ważne, gdy coraz większą wagę przywiązuje się do ograniczania ugniatania gleby przez ciężkie zestawy maszyn.

Nowe modele opon Alliance Agriflex

Na tegorocznych targach Potato Europe, firma Alliance ogłosiła rozszerzenie serii opon Agriflex 363 VF. Do tej pory były dostępne tylko w kilku rozmiarach, w tym m.in. do opryskiwaczy samobieżnych, jednak cały czas pojawiają się nowe. Producent zapewnia, że obecnie Agriflex 363 VF obecnie dostępna jest w 15 rozmiarach, zarówno na przednie, ja i tylne osie ciągników. Trwają jednak prace nad kolejnymi 9 rozmiarami. 

Jaki okres gwarancyjny mają opony Agriflex 363?

Opona Agriflex 363 VF ma klasę prędkości D (65 km/h) i objęta jest 10-letnią gwarancją. Według Alliance, spółki zależnej od Yokohama Off-Highway Tires, ten model został opracowany specjalnie do pracy w uprawach  redlinowych. Zapewnia dobrą trakcję, wysoką nośność przy niskim ciśnieniu oraz dobre właściwości samooczyszczania się. W razie potrzeby można również pracować w układzie bliźniaczym.

 

opr. aj

fot. Alliance

23. czerwiec 2024 06:15