StoryEditorNowości Agro-Tom

Agro-Tom otworzył worek z nowościami!

Podczas tegorocznych targów Agro Show, firma Agro-Tom zaprezentowała aż 10 nowych narzędzi do uprawy i siewu, w tym aż 12-metrową bronę talerzową. O wybranych nowościach rozmawialiśmy z Dawidem Porzuckiem, przedstawicielem firmy.

20.10.2022., 20:10h

Siewniki, agregaty uprawowe, agregaty do uprawy bezorkowej, brony wirnikowe, a wśród nich brona talerzowa ATH XL o szerokości 12 m, z nowymi talerzami drobnofalistymi – te i wiele innych narzędzi do uprawy i siewu zaprezentowała podczas tegorocznych targów Agro Show, firma Agro-Tom. Zapraszamy na film!

Agro-Tom APU 7.0

Agregat uprawowo-podorywkowy APU 7.0 to uzupełnienie oferty Agro-Tom w narzędzie uniwersalne, które sprawdzi się zarówno w uprawie bezorkowej, jak i w uprawie przedsiewnej. Brakowało takiego narzędzia w dotychczasowych portfolio producenta. Agregat może być doposażony w nożowy wał nożowy lub włókę wyrównującą powierzchnię pola.

Agro-Tom ATSNW 3.0

Agregat talerzowy z siewnikiem nabudowanym na bronie wirnikowej o szerokości 3 m, to sprzęt, o który rolnicy pytają coraz częściej. Jest to zarazem pierwsza brona wirnikowa w ofercie firmy Agro-Tom, na której nabudowany jest znany i sprawdzony siewnik.

Szeroki wał nożowy

Agro-Tom, jako producent idący z duchem czasu, zaprezentował również dwa wały nożowe do szybkiej uprawy ścierniska po kukurydzy. W wersji 6-metrowej wał ma dwa układy zawieszenia do montażu na przednim lub na tylnym TUZ. Z kolei wersja 9-metrowa składa się z 3-metrowego wału czołowego oraz dwóch 3-metrowych segmentów wału tylnego. Noże w podwójnym wale nożowym są obracalne, więc jeśli stępi się jedna strona, to można przełożyć na drugą. Wały są również zabezpieczone na gumowych amortyzatorach.

W jakim kierunku rozwija się firma Agro-Tom?

- Na pewno nie będziemy zaniedbywać uprawy orkowej, ale dzisiaj mamy trendy w rolnictwie w kierunku uprawy bezorkowej. Dlaczego rozwijamy również narzędzia do uproszczeń w uprawie, do płytkiej uprawy ścierniska, siewniki do uprawy bezorkowej, uproszczonej i agregaty do siewu bezpośredniego – powiedział Dawid Porzucek z Agro-Tom.

- Na Agro Show prezentujemy szerokie maszyny, ale praktycznie każda z nich ma swojego mniejszego odpowiednika o szerokości, np. 3 m, niezależnie czy mówimy o siewnikach, czy agregatach do uprawy. Tak, aby dopasować sprzęt również do gospodarstw z mniejszym areałem – podsumował Dawid Porzucek.

Agro-Tom UPH Premium

Wyposażony w podwójne, ciężkie zęby sprężynowe agregat UPH Premium jest przeznaczony do uprawy przedsiewnej. Zęby są rozmieszczone w trzech rzędach, a w kwestii wałów do wyboru są strunowe, rurowe lub crosskill. Agregat będzie oferowany w czterech szerokościach: 5 m, 6 m, 7 m i 8 m.

Agro-Tom ST-U

Agregaty serii ST-U są przeznaczone do uprawy przedsiewnej po orce. Zdaniem producenta intensywna praca elementów roboczych zapewnia dobre pokruszenie brył gleby, nawet na najbardziej zwięzłych glebach. Narzędzie będzie dostępne w dwóch szerokościach roboczych – 8 i 10 m, składanych na czas transportu do 3 m.

Artur Jakubek

18. czerwiec 2024 17:10