StoryEditorPolagra Premiery 2023

Wydajniejsza praca sprzętem APV z nowymi wentylatorami elektrycznymi!

W 2023 roku firma APV wprowadza kilka nowości i usprawnień w siewnikach poplonów i do podsiewu łąk. Przyjrzyjmy się im bliżej.
17.01.2023., 15:00h

Austriacki specjalista w narzędziach do pielęgnacji upraw

APV produkuje głównie sprzęt do pielęgnacji i nawożenia upraw. Dodatkowym wyposażeniem pielników, chwastowników czy narzędzi innych producentów mogą być niewielkie siewniki i rozsiewacze umożliwiające wysiew międzyplonów czy podsiew trawy.

Wydajniejsza dmuchawa elektryczna w wersji Plus

Od nowego roku siewniki pneumatyczne można wyposażyć w napędzaną elektrycznie dmuchawę w wersji Plus. Źródłem energii elektrycznej jest akumulator ciągnika. Większa wydajność dmuchawy pozwala na lepszą współpracę z narzędziami o szerokości nawet 12 metrów i dokładny wysiew drobnych nasion.

image
FOTO: firmowe

Sterowanie przez ISOBUS

Drugą istotną modernizacją jest wprowadzenie do sterowników elektronicznych standardu ISOBUS M2. Dzięki temu możliwe będzie sterowanie m. in. zmienną dawką czy sekcjami roboczymi w oparciu o sygnał GPS. System uzyskał również certyfikat AEF („The Agricultural Industry Electronics Foundation”) co oznacza, że jest w pełni zgodny ze standardami ISOBUS i narzędzia APV wyposażone w ten system mogą być obsługiwane bezpośrednio z terminalu ciągnika.

 

opr. ap

fot. firmowe

 

17. lipiec 2024 15:23