StoryEditor

Co nowego John Deere wprowadza w zakresie rolnictwa precyzyjnego?

John Deere modernizuje technologię rolnictwa precyzyjnego, w tym jest nowa rodzina wyświetlaczy G5 i modem JDLink M.
03.03.2023., 12:00h

Amerykański producent zapowiada, że w 2023 r. zostanie przeprowadzona modernizacja wszystkich istotnych, zaawansowanych urządzeń w celu przygotowania ich na przyszłość. Ważnymi elementami jest nowa rodzina wyświetlaczy John Deere G5 i nowy modem JDLink M. Dzięki aktualizacji technologia rolnictwa precyzyjnego John Deere będzie szybsza, bardziej zaawansowana i przystępniejsza cenowo dla każdego rolnika i usługodawcy.

Wyświetlacze G5 Full HD

Producent informuje, że dzięki rozdzielczości Full HD, dodatkowej pamięci i większej mocy obliczeniowej model G5 jest jednym z najbardziej zaawansowanych wyświetlaczy na rynku. Dostępny jest w dwóch wersjach przenośnych, które mogą współpracować ze sprzętem wszystkich marek, ma dwa zintegrowane monitory przeznaczone do konkretnych maszyn John Deere i obsługuje opcję dualnego monitora. Wyświetlacz G5 ma przekątną 10,1 cala, a model G5 Plus – 12,8 cala, co oznacza, że w porównaniu do poprzedników rodzina wyświetlaczy G5 zapewnia do 33% więcej miejsca na mapy i informacje. Oba przenośne wyświetlacze są wodoodporne (IP65), a więc lepiej chronione. John Deere G5 Plus standardowo wyposażony jest w AutoTrac i system sterowania sekcjami. Utrzymana została pełna zgodność z protokołem AEF ISOBUS.

image

We wszystkich wyświetlaczach G5 nadal wykorzystywany jest interfejs użytkownika dobrze znany z wyświetlaczy 4. generacji.

FOTO:

Znany interfejs użytkownika

We wszystkich wyświetlaczach G5 nadal wykorzystywany jest interfejs użytkownika dobrze znany z wyświetlaczy 4. generacji. Połączenie nowoczesnej technologii ze znanym interfejsem zapewnia szybkie zwiększenie wydajności bez konieczności czasochłonnego poznawania nowego sprzętu. Nowy program udzielania licencji na zaawansowane funkcje umożliwia rolnikom i usługodawcom płacenie tylko za to, czego potrzebują, co obniża koszty początkowe. Regularnie opracowywane aktualizacje oprogramowania zapewniają, że rodzina wyświetlaczy G5 jest już przygotowana do przyszłych wyzwań.

Wyświetlacze G5 Plus Universal i G5 Universal będzie można zamówić jeszcze w tym roku. Modele G5 Plus CommandCenter i G5 CommandCenter dostępne będą w maszynach John Deere od roku modelowego 2024.

Nowy modem John Deere JDLink M i R

Rolnicy i usługodawcy dysponujący mieszaną flotą sprzętu nadal mogą korzystać z łączności między maszynami a chmurą. Wg dostawcy, nowy modem JDLink M jest przystępną cenowo alternatywą wobec znanego modelu JDLink R. Jako urządzenie typu "plug and play" modem JDLink M pozwala bez trudu w pełni wyekwipować mieszane floty sprzętu. Wersje JDLink M i R są zgodne z protokołem SAE J1939 i mogą wykorzystywać ponad 14 punktów danych z maszyn różnych marek. Dzięki tej kompatybilności do zarządzania całą mieszaną flotą maszyn wystarczy jeden portal: John Deere Operations Center.

Nowy sygnał StarFire RTK

Odbiornik John Deere StarFire 7000 wprowadzono na rynek w zeszłym roku wraz z nowym sygnałem StarFire RTK. Dokładność RTK wynosząca 2,5 cm i czas aktywacji nieprzekraczający 8 minut oznaczają, że nowy sygnał StarFire RTK zapewnia atrakcyjne wejście w technologię RTK. Łączność w systemie John Deere StarFire 7000 działa lepiej niż w poprzednich generacjach ze względu na dodanie sygnałów satelitarnych Galileo i Beidou. Odbiorniki John Deere StarFire 7000 już są dostępne i można składać na nie zamówienia, a dostawy właśnie się rozpoczynają.

image

Odbiornik John Deere StarFire 7000 wprowadzono na rynek w zeszłym roku wraz z nowym sygnałem StarFire RTK.

FOTO:

John Deere Operations Center

JDLink zapewnia bezpłatną dwukierunkową łączność pozwalającą na automatyczne przesyłanie danych o uprawach i maszynach do John Deere Operations Center System Operations Center jest nieprzerwanie aktualizowany, modernizowany i dostosowywany do przyszłych potrzeb. Nadal też będzie bezpłatnie dostępny na urządzeniach mobilnych i przez przeglądarkę. Dzięki wszystkim dostępnym funkcjom oraz zaawansowanej obsłudze i doświadczeniu oferowanym przez lokalnych dealerów praca rolników i usługodawców będzie bardziej wydajna.

opr. Jan Józefowicz, źródło i fot.: John Deere

19. maj 2024 14:28