StoryEditor

Nowe modele John Deere 6M przyłapane przed premierą!

John Deere planuje oficjalną prezentację nowych modeli serii 6M 25. czerwca 2024 roku, ale jeden z nowych modeli został już pokazany na targach rolniczych Cereals w Anglii. Ujawnione informacje rzucają nieco światła na nadchodzące zmiany w tej popularnej serii ciągników. Będzie hit!
12.06.2024., 06:00h

Nowa seria John Deere 6M zyska bezstopniową przekładnię AutoPowr

Choć wiele szczegółów wciąż pozostaje tajemnicą, wiadomo, że odświeżona seria 6M będzie obejmować 17 modeli o mocy od 95 do 275 KM. John Deere liczy, że dzięki temu uda się zwiększyć sprzedaż ciągników w średnim segmencie mocy. Wszystkie modele będą dostępne opcjonalnie z bezstopniową przekładnią AutoPowr o prędkości 50 km/h, co jest nowością w tej serii ciągników. Dostępne będą także przekładnie PowrQuad, AutoQuad i CommandQuad. Do obsługi ciągnika przewidziano uproszczoną wersję podłokietnika CommandArm.

Nowa kabina z panoramiczną widocznością

Nowa kabina wyposażona jest w smukłe słupki narożne, stosowane również w większych seriach ciągników i kombajnach John Deere. Dzięki temu operator zyskuje doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach.

Zaawansowane funkcje dostępne w podstawowej serii 6M

Odświeżona seria 6M daje klientom możliwość wyposażenia ciągnika, który do tej pory uważany był za podstawowy model, w nowoczesne funkcje. Opcjonalnie dostępny jest m.in. wyświetlacz G5. Kolejnym nowym elementem jest wentylator rewersyjny, stosowany również w ciągnikach o wyższej mocy i serii 6R.

image
FOTO:

Kiedy nowe modele 6M trafią na rynek?

Prawdopodobnie nowe modele John Deere serii 6M będą dostępne na początku 2025 roku. Oficjalna prezentacja zaplanowana jest na 25. czerwca 2024, ale dzięki prezentacji jednego z ciągników na targach Cereals w Anglii, fani marki John Deere mogą już teraz uzyskać pierwsze informacje na temat nadchodzących zmian w tej popularnej serii maszyn.

Jane Carley, opr. aj,

źródło: profi.co.uk

13. czerwiec 2024 11:42