StoryEditor

Nowa odsłona pielnika Nembus z Bometu

Firma Bomet uzupełnia ofertę maszyn do mechanicznego zwalczania chwastów o pielnik Nembus z prowadzeniem ręcznym.
02.02.2023., 14:00h

Prowadnica pozwala na kontrolowanie toru jazdy maszyny niezależnie od ciągnika, co pozwala na pracę jak najbliższego roślin. Nembus przeznaczony jest do mechanicznego zwalczania chwastów w uprawie warzyw, truskawek i kukurydzy. Zdaniem producenta sprawdzi się w pracy na wszystkich rodzajach gleb i jest przystosowany do pracy z ciągnikami wyposażonymi w układ zawieszenia kat. II i III.

Precyzja pielenia

Zdaniem producenta, pielenie ma wiele zalet pod względem ekonomicznym, agronomicznym i środowiskowym. Duża grupa rolników świadomie i dobrowolnie rezygnuje z używania środków chemicznych. Dlatego odpowiadając na potrzeby rynku, uzupełniamy ofertę maszyn do mechanicznego zwalczania chwastów o pielnik Nembusz prowadzeniem ręcznym - wyjaśnia Andrzej Sińczuk, Prezes firmy Bomet. Precyzyjny układ prowadzenia ręcznego pozwala na kontrolowanie toru jazdy pielnika w taki sposób, aby dzięki bocznemu przemieszczaniu można było pracować jak najbliższej roślin, bez ich uszkadzania.

image

Podstawowym elementem pielnika jest solidna rama, do której mocowane są sekcje robocze. Rozstaw międzyrzędzi mieści się w zakresie od 65 do 90 cm, przy obrabianej szerokości międzyrzędzia 55 cm.

FOTO:

Pięć sekcji roboczych

Podstawowym elementem pielnika jest solidna rama, do której mocowane są sekcje robocze. Rozstaw międzyrzędzi mieści się w zakresie od 65 do 90 cm, przy obrabianej szerokości międzyrzędzia 55 cm. Duży prześwit pod ramą (do 60 cm) umożliwia pielenie w późnym okresie rozwoju upraw, także w wysokich roślinach.

O uniwersalność zastosowań i dostosowanie do różnych upraw, Bomet proponuje pięć sekcji pielących: z zębami sprężynowymi, wałami strunowymi, zgrzebłem, zgarniaczem oraz z gęsiostopą i nożami kątowymi. Poza tym pielnik można wyposażyć w ekrany boczne, talerze osłaniające i gwiazdy pielące.

opr. Jan Józefowicz, fot i źródło: Bomet

18. maj 2024 16:24