StoryEditor

Nowa gama pomp zanurzeniowych Kärcher

Nowy asortyment obejmuje osiem różnych pomp zanurzeniowych podzielonych na trzy kategorie.
13.07.2023., 14:00h

Wśród nich są pompy z płaskim zasysaniem (Flat), pompy do wody brudnej (Dirt) i pompy łączące obie te funkcje w jednym (Dual). Dzięki temu można znaleźć odpowiedni model pompy dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb.

Pompy do czystej i zabrudzonej wody

W zależności od wersji, maksymalne natężenie przepływu wody w nowych modelach wynosi od 9000 do 22 000 litrów na godzinę. Nowe produkty obejmują dwie pompy z płaskim zasysaniem: SP 9.000 Flat i SP 17.000 Flat Level Sensor, przeznaczone do pompowania czystej lub lekko zabrudzonej wody z cząstkami brudu o wielkości do 5 mm.

 

Modele Flat są przeznaczone do usuwania wody z basenów lub wycieków z pralek. Ich szczególną cechą jest możliwość usunięcia cieczy na głębokość zaledwie 1 mm! Model SP 9.000 Flat można dodatkowo wyposażyć w opcjonalny filtr wstępny, który umożliwia korzystanie z pompy w wodzie zawierającej większe zanieczyszczenia.

Produkty SP 9.500 Dirt, SP 11.000 Dirt, SP 16.000 Dirt, SP 22.000 Dirt oraz SP 22.000 Dirt Level Sensor służą do wypompowywania brudnej wody zawierającej większe cząstki (do 30 mm), na przykład w przypadku powodzi lub czyszczenia stawu wiosną. Tam, gdzie nie jest on standardowo zintegrowany, można również dodać filtr wstępny. Chroni on pompę przed zatorami spowodowanymi, np. przez glony czy źdźbła trawy znajdujące się w wodzie.

image

Nowe modele pomp oferują o 50% wyższe natężenie przepływu wody w porównaniu do poprzednich wersji, a pompy o wydajności do 16 000 l/h charakteryzują się również wyższym ciśnieniem.

FOTO: Kärcher

Gwarancja wydajności i wytrzymałości

Nowe modele pomp oferują o 50% wyższe natężenie przepływu wody w porównaniu do poprzednich wersji, a pompy o wydajności do 16 000 l/h charakteryzują się również wyższym ciśnieniem. Zwiększenie tych parametrów zostało osiągnięte dzięki powiększeniu wylotu wody. Dzięki systemowi "Quick Connect" węże można szybko podłączyć do urządzenia, a pompa włącza się automatycznie po wykryciu kontaktu z wodą dzięki wbudowanemu czujnikowi poziomu wody. Warto dodać, że ceramiczne uszczelnienie sprawia, że pompa jest wytrzymała.

Przy zakupie pomp z serii SP Dirt i SP Flat istnieje możliwość zarejestrowania produktu i przedłużenia gwarancji do 5 lat. Aby skorzystać z tej opcji, należy w ciągu 3 miesięcy od daty zakupu wypełnić formularz dostępny na stronie Kärcher. Istotne znaczenie ma to, aby użytkownik miał dowód zakupu w celu potwierdzenia przedłużenia gwarancji.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Kärcher

19. lipiec 2024 00:59