StoryEditorAktualności

Niemieckie ładowarki Thaler przechodzą pod skrzydła indyjskiego koncernu ITL

Indyjski koncern International Tractors Limited, który jest właścicielem m.in. marki Solis, przejął niemieckiego producenta ładowarek – firmę Thaler. Czy małe ładowarki kołowe zmienią nazwę?

21.12.2022., 18:00h

Według własnych danych, International Tractors Limited jest trzecim co do wielkości producentem ciągników w Indiach. Niedawno nabył także firmę Thaler, producenta maszyn rolniczych z Niemiec.

Czy marka Thaler pozostanie na rynku?

Formalne przejęcie miało miejsce 2. grudnia 2022 roku w siedzibie firmy Thaler w Niemczech. Indyjski koncern zapewnia jednak, że po przejęciu nazwa marki i portfolio produktów nie ulegną zmianie.

- Ładowarki kołowe są dużym atutem w naszym portfolio, ponieważ mają ogromny potencjał na rynkach europejskim i amerykańskim w rolnictwie, mleczarstwie i budownictwie – podkreślił dr Deepak Mittal, Dyrektor Zarządzający ITL.

Ładowarki do pracy w obejściu

Firma Thaler z siedzibą w Polling jest producentem kompaktowych ładowarek kołowych w przedziale mocy 19 - 75 KM, a jej obroty wynoszą ponad 20 mln dolarów amerykańskich. Ładowarki kołowe to duży rynek z roczną sprzedażą ponad 150 000 sztuk na całym świecie.

International Tractors Limited rozszerza ofertę

- Bardzo cieszymy się z przejęcia przez grupę ITL i jesteśmy przekonani, że dzięki temu wniesiemy do koncernu nasze doświadczenie w segmencie ładowarek kołowych – powiedział Manfred Thaler, właściciel firmy Thaler GmbH.

International Tractors Limited podaje, że jest największym eksporterem ciągników z Indii do Europy, a teraz dodaje do swojego portfolio również ładowarki kołowe.

opr. aj

fot. Tovornik

19. maj 2024 13:30