StoryEditorPrototyp - podglądamy producentów

Nexat ze zbiornikiem Wienhoff na gnojowicę?!?

Wygląda na to, że ogromny nośnik narzędzi – Nexat – znajdzie kolejne zastosowanie. Tym razem na swe „barki” weźmie beczkę marki Wienhoff.

14.01.2023., 18:00h

Kolejne wcielenie największego nośnika narzędzi rolniczych

Wygląda na to, że ogromny nośnik narzędzi – Nexat – znajdzie kolejne zastosowanie. Po tym, jak był testowany z nabudowanym kombajnem zbożowym, o czym pisaliśmy w cyfrowym dodatku Kombajny przyszłości, a także jako siewnik sekcjami wysiewającymi marki Väderstad, tym razem na swe „barki” weźmie beczkę marki Wienhoff.

Nexat z beczką Wienhoff

Spostrzegawczy czytelnik przesłał do redakcji zdjęcie, które przedstawia nośnik narzędzi Nexat z nabudowanym zbiornikiem do gnojowicy. Co budują firmy Kalverkamp (twórca Nexata) i Wienhoff (specjalista w dystrybucji gnojowicy), możemy się jedynie domyślać. Takie połączenie nawet na słabej jakości zdjęciu wygląda spektakularnie, więc na żywo powinien robić piorunujące wrażenie!

Kalverkamp nie podaje jeszcze szczegółów

Niestety obie firmy nie podają jeszcze szczegółów technicznych, ani gdzie zdjęcie zostało zrobione. Jeśli chodzi o wymiary beczki i jej pojemność, to z pewnością przekracza 30 m3. Na zdjęciu nie widać jeszcze, jakim osprzętem aplikowana będzie gnojowica, ale trzymamy rękę na pulsie i będziemy Was na bieżąco informować!

 

Jeśli masz ciekawe zdjęcia nietypowych maszyn, przyślij je do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Otrzymasz od nas gadżety profi, a my opublikujemy Twoje zdjęcie na naszych łamach.

 

opr. aj

fot. czytelnik profi

19. maj 2024 13:52