StoryEditor

New Holland – nowy system IntelliView 12 Guidance Kit

Jedną z gorących nowości marki New Holland jest wymieniony w tytule system PLM oferowany w ramach usług posprzedażowych.
04.12.2023., 18:00h

Jak wyjaśnia dostawca, to najważniejsza premiera targów Agritechnica 2023, która udoskonala podstawowe funkcje związane z precyzją i łącznością. Chodzi miedzy innymi o zwiększenie wydajności posiadanych już maszyn.

Od kiedy dostępność?

Nowy system IntelliView 12 Guidance Kit będzie dostępny od lutego 2024 roku i ma zapewnić jednolity interfejs użytkownika, wygląd i sposób obsługi w pojazdach, w których montowany jest fabrycznie i tych, w których stanowi wyposażenie posprzedażowe. Tego typu dodatkowy zestaw będzie składał się z wyświetlacza IntelliView 12, odbiornika PLM Cygnus i modułu łączności PCM, które są zgodne z najnowszymi platformami ciągników PLM Intelligence. Można go zainstalować w większości standardowych modeli ciągników marki New Holland obsługujących system IntelliSteer, produkowanych począwszy od 2018 roku, co pozwala korzystać z najnowszych rozwiązań New Holland nawet w starszych maszynach, czyli w ramach całej floty.

Oferuje również zaawansowane usługi w chmurze, umożliwiające kompleksowe zarządzanie rolnictwem precyzyjnym. Dzięki pięcioletniej subskrypcji MyPLM Connect dostępnej w standardzie wraz z tym zestawem klienci uzyskują dostęp do pakietu rozwiązań online umożliwiających zwiększenie produktywności, wydajności i podejmowanie decyzji w oparciu o dostępne dane.

Intuicyjność ułatwia pracę

W cyfrowym świecie, w którym szybko rozwija się rolnictwo, marka New Holland dąży do zapewnienia klientom najbardziej intuicyjnych rozwiązań ułatwiających pracę z maszynami działającymi w trybie online. IntelliCentre umożliwia dealerom dostęp w czasie rzeczywistym do wszystkich połączonych online maszyn, z wyprzedzeniem wykrywając potencjalne problemy i zwiększając do maksimum czas pracy dzięki szybkiego usuwaniu awarii.

Diagnostyka może być przeprowadzana zdalnie, a technicy mogą dotrzeć na miejsce, znając już konkretne potrzeby i dysponując odpowiednimi częściami zamiennymi oraz narzędziami.

Sposób na ewentualne uszkodzenia

W pewnych przypadkach można wręcz zapobiec poważnemu wyeksploatowaniu lub wynikającym z niego uszkodzeniom, zanim te wystąpią. Dzięki płynnej komunikacji między maszyną a dealerem IntelliCenter pomaga przejść od analizy pasywnej do proaktywnej oraz od poawaryjnego wsparcia technicznego do pomocy prewencyjnej.

Ponadto New Holland wprowadza na rynek nowe urządzenie MyPLM Connect EasyLink, które umożliwia klientom łatwe podłączenie maszyn do systemu IntelliCentre i sprawdzenie lokalizacji, parametrów maszyny oraz wskaźników jej wydajności. Modem ten można podłączyć do szerszej gamy maszyn, od tych z siecią CAN po te analogowe, włączając w to również maszyny konkurencji oraz sprzęt budowlany.

image

Na targach Agritechnica 2023 New Holland pokazał nowości z zakresu technologii rolnictwa precyzyjnego.

FOTO: New Holland

Udoskonalona oferta

Dzięki specjalistycznej wiedzy zdobytej po przejęciu Raven Industries w 2024 roku marka New Holland wprowadzi do swojego portfolio technologicznego kilka dodatków i udoskonaleń. Będą one obejmować m.in. nową generację 7-calowego wyświetlacza Raven dla rynku posprzedażowego (CR7+), a także 12-calowy wyświetlacz Raven (CR12+), który również stanowi ofertę posprzedażową.

Nowa generacja wyświetlaczy będzie wspomagać wydajność sprzętu, mogąc współpracować z odnowionym interfejsem użytkownika oferującym jeszcze lepsze możliwości. Wyposażone w te same wiązki przewodów i złącza, nowe wyświetlacze są tak samo kompatybilne z rozwiązaniami do kierowania, jak całkowicie nowy elektryczny silnik Raven DirecSteer. Warto dodać, że marka New Holland oferuje obecnym klientom bezpłatną aktualizację wyświetlacza, którą można uzyskać za pośrednictwem lokalnego dealera New Holland.

Nowe partnerstwa w ramach MyPLM Connect API

New Holland nadal inwestuje w strategię otwartych danych, aby zapewniać rolnikom bezproblemowe opcje zarządzania danymi. Dysponując wsparciem aż 15 europejskich systemów FMIS (systemy informatyczne do zarządzania gospodarstwem rolnym) i kluczowych graczy w zarządzaniu danymi w celu optymalizacji produkcji rolnej. W lipcu 2023 r. odbyła się pierwsza konwencja CNH API mająca na celu wzmocnienie istniejących partnerstw i nawiązanie nowej współpracy. Interfejs aplikacyjny API (Application Programming Interface) umożliwia dostawcom FMIS stworzenie bezpośredniego przepływu danych dot. maszyny i danych agronomicznych pomiędzy oprogramowaniem do zarządzania gospodarstwem klienta a portalem telematycznym New Holland MyPLM Connect. New Holland ogłasza nowe bezpośrednie połączenia danych z Agrarmonitor firmy betriko GmbH, Auravant, Bennamann Ltd, Cropman, CropManager firmy SEGES Innovation, Cropwise firmy Syngenta, Farmdok, FieldPro, Frontu, Libra Cart by Agrimatics, MyEasyFarm, N-Time od Sentinel Fertigation, NEXT Farming, Pattern Ag, PCT Agcloud, Stratum firmy AgWorks, VisibleFarm od AgroVIR, xarvio Digital Farming Solutions firmy BASF i xFarm. Proces ten stanowi uzupełnienie dla istniejącej puli partnerów, natomiast kolejni partnerzy pracują już nad integracją – więc trzeba nieco poczekać aż pojawią się kolejne informacje na ten temat.

oprac. Jan Józefowicz, źródło. New Holland

23. czerwiec 2024 07:13