StoryEditor

New Holland – debiut ciągnika T4 Electric Power i inne nowości

Na amerykańskich targach Farm Progress Show 2023 New Holland miał się czym pochwalić. Oto szczegóły.
09.09.2023., 10:00h

Nie ma się czemu dziwić, że jednym z istotniejszych wydarzeń wystawy był nowy ciągnik T4 Electric Power, bo to pierwszy w pełni elektryczny traktor użytkowy z funkcjami autonomicznymi. Może ułatwić pracę w hodowli zwierząt, uprawach specjalnych i pracach komunalnych. Wyposażony w akumulator litowo-jonowy ciągnik T4 Electric Power zapewnia stałą moc i moment obrotowy. To jeden z efektów wieloletniego działania marki New Holland na rzecz czystszego i bardziej zrównoważonego rolnictwa dzięki rozszerzonej gamie alternatywnych rodzajów zasilania ciągników.

image

Modernizacja kombajnów serii CR 2024, które otrzymują szereg aktualizacji, w tym ulepszenia charakterystycznej stylistyki New Holland.

FOTO: New Holland

Inne wyróżniające się produkty marki New Holland to kombajny zbożowe serii CR Season 2024 oraz ciągniki T9 z PLM Intelligence; zestaw IntelliView 12 Guidance Kit. Poza tym pojawiły się nowe narzędzia do ciągników i prezentacje partnerów FPT Industrial z silnikiem na gaz ziemny NEF 67 i Stout Industrial Technology z inteligentnym kultywatore

image

Zestaw naprowadzający IntelliView 12 do montażu na rynku wtórnym, został zaprojektowany w celu ulepszenia lub zainstalowania podstawowych funkcji precyzji i łączności.

FOTO: New Holland

Wiele nowości

► Zestaw naprowadzający IntelliView 12 do montażu na rynku wtórnym, został zaprojektowany w celu ulepszenia lub zainstalowania podstawowych funkcji precyzji i łączności. Zestaw ten jest przeznaczony dla klientów firmy New Holland, którzy chcą podnieść wydajność swoich maszyn dzięki automatycznemu prowadzeniu, sterowaniu osprzętem i innym precyzyjnym funkcjom.

► Modernizacja kombajnów serii CR 2024, które otrzymują szereg aktualizacji, w tym ulepszenia charakterystycznej stylistyki New Holland, a także możliwości technologicznych czujników IntelliSense i IntelliCruise oraz dodatki do kabiny z nowymi opcjami siedzeń i drugą ofertą wyświetlaczy. Wszystkie kombajny serii CR będą wyposażone w czujniki kamieni i nowe zaczepy holownicze.

► Ciągniki T9 z ulepszeniami PLM Intelligence. Nowe modele na rok 2024 będą wyposażone w aktualizacje, które dotyczą wszystkich aspektów ciągnika T9, od mocy, przez ergonomię operatora, nowe rozwiązania technologiczne, np. podwójne wyświetlacze IntelliView. Wszystkie nowe ciągniki T9 będą wyposażone w silnik FPT Cursor 13L zwiększający moc znamionową i szczytową dzięki jednostopniowym i dwustopniowym turbosprężarkom.

► Inteligentny ładowacz do ciągnika T6.180 Methane Power: inteligentny ładowacz umożliwi operatorom prawidłowe ważenie ładunku, pełną kontrolę nad monitorowaniem pozycji z miernikami pokazującymi wysokość narzędzia i informacje kątowe, opcje między 30 narzędziami na wyświetlaczu i automatyczne przypomnienia o tym, że zbliża się czas na konserwację ładowacza.

Inteligentny kultywator

Stout Smart Cultivator to zdefiniowane programowo narzędzie ciągnięte przez ciągnik, które wykorzystuje wizję maszynową i sztuczną inteligencję do uprawy i odchwaszczania pól za pomocą mechanicznych ostrzy. Działa jako chwastownik rzędowy dla różnych warzyw, w tym sałaty, brokułów, kalafiora, kapusty i innych. Każdy inteligentny kultywator oczyszcza od 0,4 do 08 ha na godzinę w zależności od warunków glebowych za pomocą mechanicznych ostrzy kontrolowanych przez zastrzeżony przez Stout model sztucznej inteligencji, który rozpoznaje każdy chwast i każdą roślinę indywidualnie z dokładnością 99,99%.

Dynamiczna skrzynia biegów T6.180 Methane Power

Marka New Holland kontynuuje działania mające na celu przyspieszenie tempa dekarbonizacji w rolnictwie. Najnowszym osiągnięciem dla Ameryki Północnej jest rozszerzenie gamy ciągników T6 Methane Power o model T6.180 Methane Power Dynamic Command z przekładnią Dynamic Command.

Ten ciągnik o rozstawie osi 2,6 m i masie całkowitej 10,5 tony łączy w sobie wydajność sprawdzonego 6-cylindrowego silnika NEF na gaz ziemny (NG) z przekładnią Dynamic Command 24x24 opracowaną przez firmę New Holland, podnosząc poprzeczkę w zakresie wydajności i osiągając oszczędność paliwa do 9% w porównaniu z modelem T6.180 Methane Power.

Firma FPT Industrial zaprezentowała silnik Tier NEF67 na gaz ziemny w ciągniku New Holland T6.180 Methane Power. Kompatybilny z CNG, LNG i biometanem, silnik N67 na gaz ziemny zapewnia osiągi zbliżone do silników wysokoprężnych o mocy do 175 KM (129 kW). Ma pojemność skokową 6,7 l, 3-drożny układ oczyszczania katalitycznego i zapewnia taką samą wydajność w terenie i niski poziom hałasu typowy dla silników wysokoprężnych FPT. W ciągniku T6.180 zasilanym metanem, silnik FPT N67 zasilany biometanem obniża emisję CO2 praktycznie do zera, a emisję zanieczyszczeń o 80% w porównaniu ze standardowym silnikiem wysokoprężnym. Producent informuje, że można zaoszczędzić do 30% kosztów eksploatacji w porównaniu z silnikiem wysokoprężnym dzięki opatentowanemu systemowi sterowania FPT i zoptymalizowanego spalania.

opr. Jan Józefowicz, źródło: New Holland

19. maj 2024 11:52