StoryEditor

New Holland CH7.70 w łanie jęczmienia na naszych pokazach Żniwa i siew z top agrar i profi

Już jutro odbędą się organizowane przez redakcje top agrar Polska oraz profi pokazy polowe Żniwa i siew. W Poznańskiej Hodowli Roślin spotkamy się, aby wspólnie zgłębiać tajniki najnowszych technologii w rolnictwie, a kolejnym z prezentowanych kombajnów będzie New Holland CH7.70.
03.07.2024., 15:06h

W programie jutrzejszych pokazów przewidziane są dynamiczne pokazy maszyn rolniczych oraz wystawa statyczna na której otwarci na zapytania będą czekać specjaliści z zaproszonych film. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie uprawy, zbiorów i siewu. Jednym z głównych punktów pokazu będzie prezentacja kombjanu New Holland CH 7.70. Przypomnijmy nieco o jego najważniejszych cechach i specyfikacji.

Kombajn CH7.70

Młocarnia wyposażona jest w bęben młócący o średnicy 600 mm, co wraz z łatwym w obsłudze segmentowym klepiskiem pozwala na przejście ze zbioru jednej rośliny na drugą w czasie krótszym niż 20 minut. Prędkość roboczą bębna można regulować z kabiny za pomocą hydraulicznej przekładni bezstopniowej, co umożliwia kombajniście w prosty sposób dostosować prędkość do uprawy roślinnej i warunków na danym polu. Podczas omłotu znać o sobie daje system Opti-Thresh, który dostosowuje parametry pracy do stanu uprawy roślinnej i jej dojrzałości poprzez zmianę położenia tylnego segmentu klepiska. Nie są do tego wymagane żadne narzędzia. Odsunięcie górnego segmentu od bębna sprawia, że proces omłotu przebiega delikatniej, co poprawia jakość słomy.

Dwa bębny rotora

Po opuszczeniu poprzecznego bębna młócącego skoszona masa trafia na podwójny rotor. Jak zaznacza firma, system Twin Rotor zapewnia wydajny i delikatny omłot oraz redukcję ilości popękanego ziarna. Specjalnie zaprojektowany system dwóch rotorów o średnicy 21 cali i długości 3,45 m zapewnia separację na powierzchni około 2,9 m2. Przy przejściu ze zbioru jednej uprawy roślinnej na zbiór drugiej, w systemie wymagane są tylko niewielkie modyfikacje, co przekłada się na wyjątkową wszechstronność kombajnu.

W kombajnie CH7.70 można stosować hedery Varifeed o szerokości do 9,15 m, w tym również ich najnowszą wersję o szerokości 8,53 m, która została stworzona specjalnie pod kątem tej serii kombajnów. Pochylenie płyty czołowej przenośnika pochyłego można regulować mechanicznie, aby zapewnić dopasowanie do zespołu żniwnego, a tym samym ustawić kąt dla różnych zespołów żniwnych, w celu zapewnienia płynnego przepływu masy żniwnej przy zbiorze każdej uprawy roślinnej i zwiększenia przepustowości.

CH ma kaskadowy system czyszczenia ziarna, Triple-Clean, który dzięki wprowadzeniu dodatkowej kaskady pośrodku podsiewacza zwiększa wydajność czyszczenia nawet o 15%.

Redukcja strat na pochyłościach

Jak informuje New Holland model CH7.70 sprawdza się również przy pracy na pochyłościach dzięki systemowi SmartSieve, który automatycznie kompensuje boczne pochylenie do nawet 25%, zapewniając równomierne obciążenie sit, a tym samym równomierne czyszczenie. System steruje również pracą sit w oparciu o prędkość obrotową wentylatora i wielkości ziaren. Ponadto system Opti-Fan automatycznie kompensuje wahania prędkości ziarna na koszu sitowym, gdy maszyna pracuje na zboczach. Zmniejsza prędkość wentylatora podczas jazdy pod górę, aby żadne ziarno nie zostało utracone z tyłu kombajnu, natomiast podczas zjeżdżania z góry, prędkość wentylatora jest zwiększana, aby zapobiec przeciążeniu sit.

Wersja kombajnu Laterale zapewnia wydajną pracę na stromych stokach – tu zastosowano automatyczny system poziomowania całej maszyny, który kompensuje boczne pochylenie na stokach nawet do 18%.

W produkowanym w Płocku modelu CH7.70 zastosowano silnik FPT Cursor 9 o mocy 374 KM (o 34 KM więcej niż w modelu CX6.90). Dzięki zastosowaniu technologii HI-eSCR 2 spełnia on wymogi normy emisji spalin Stage V. Kombajn CH został zaprojektowany z myślą o ułatwieniu codziennych prac konserwacyjnych - ograniczają się one do przesmarowania czterech punktów smarowania. Ponadto, oferowana standardowo wydłużona, trzyletnia gwarancja (1200 roboczogodzin silnika), która swym zakresem obejmuje silnik, układ przeniesienia napędu i układ neutralizacji spalin, oraz 600-godzinny okres między przeglądami dalej redukują koszty eksploatacji kombajnu.

Dlaczego warto wziąć udział?

Najnowocześniejsze technologie: Poznaj innowacyjne rozwiązania, które mogą znacząco zwiększyć efektywność Twojego gospodarstwa.

Praktyczne pokazy: Zobacz maszyny rolnicze w akcji, porównaj ich wydajność i dowiedz się, jak najlepiej wykorzystać ich możliwości.

Spotkaj się z innymi rolnikami, wymień doświadczenia i nawiąż nowe kontakty.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. To doskonała okazja, aby zainspirować się nowymi rozwiązaniami i dowiedzieć się, jak efektywnie prowadzić gospodarstwo rolne.

Nie zwlekaj i już dziś zarejestruj się pod poniższym linkiem, aby otrzymać darmowy ciepły posiłek i zestaw gadżetów.

zniwa.profitechnika.pl

Do zobaczenia w Poznańskiej Hodowli Roślin!

redakcja profi

18. lipiec 2024 13:02