StoryEditorŻniwa i siew z top agrar i profi

Namysło zaprezentuje bronę talerzową Roobin na pokazie Żniwa i siew z top agrar i profi!

Już jutro w Nagradowicach na polach Poznańskiej Hodowli Roślin na pokazach Żniwa i siew z top agrar i profi polski producent sprzętu uprawowego – firma Namysło zaprezentuje bronę talerzową Roobin. Chcesz sprawdzić ją w pracy?
03.07.2024., 21:30h

Talerzówka Namysło Roobin

Brona talerzowa Roobin z amortyzacją sprężynową składa się z dwóch rzędów talerzy oddalonych od siebie o 110 cm, co zapewnia możliwość rozwijania prędkości roboczych powyżej 12 km/h nawet przy pracy z dużą ilością resztek. Wpływa na to także wysoki prześwit pod ramą, wynoszący 83 cm. Jej zakres pracy sięga od 3 cm do 15 cm. Prezentowany w Nagradowicach model to najmniejszy reprezentant serii. Gamę bron talerzowych dodatkowo wersja o szerokości 3,5 4, 4,5, 5 i 6 m.

image
Bronę talerzową Namysło Roobin będzie można zobaczyć na pokazie Żniwa i siew z top agrar i profi.
FOTO: Jan Beba

Elementy robocze brony talerzowej Namysło Roobin

Na bezobsługowych piastach osadzone są 24 talerze o średnicy 610 mm i grubości 6 mm. Podczas pracy talerze Roobina rozcinają glebę i mieszają ze sobą pozostałości roślin. Odpowiednie ułożenie talerzy pozwala na nacięcie całej gleby podczas przejazdu. Przestawiany w trzech kierunkach ekran boczny zapewnia odpowiednie ustawienie w zależności od prędkości i głębokości pracy. Jest standardowym wyposażeniem agregatów talerzowych Namysło. Do współpracy z broną Roobin wymaga się ciągnika z o mocy 100 – 120 KM. Brona ma zaczepy II/III kategorii.

image
Duży rozstaw rzędów talerzy zapewnia wysoką przepustowość i umożliwia pracę z dużą prędkością.
FOTO: Jan Beba

Amortyzacja każdego talerza

Producent podkreśla, że każde ramię talerza amortyzowane jest przez zastosowanie sprężyn o odpowiedniej średnicy oraz twardości. System pozwala na zminimalizowanie zużycia talerza oraz kompensację uderzeń przenoszonych na łożysko i ramę.

W standardowym wyposażeniu znajdziemy wał rurowy o średnicy 500 mm (10 rur), odstęp między rzędami talerzy 1100 mm, ekran boczny obrotowy, lakierowanie proszkowe. Producent udziela 24-miesięcznej gwarancji.

Jakie jest wyposażenie dodatkowe brony Namysło Roobin?

Dodatkowym wyposażeniem maszyny jest hydrauliczna regulacja głębokości pracy, która pozwala na szybką zmianę głębokości bez opuszczania kabiny ciągnika. W standardzie głębokość ustalana przez zapadki. Z kolei o lepszą widoczność i bezpieczeństwo na drodze dba nowoczesne oświetlenie LED z aktywnym kierunkowskazem, tablicami ostrzegawczymi i błotnikami. Na życzenie dostępny jest też wózek transportowy ciężki (ogumienie 400/60 R15,5), oś hamowana hydraulicznie/pneumatycznie, koła podporowe, oraz zgrzebło.

Brona Namysło Roobin na pokazie Żniwa i siew z top agrar i profi

Zapraszamy na Żniwa i siew 2024 z top agrar Polska i Profi do PHR Tulce w Nagradowicach k. Poznania!

Pokazy polowe Żniwa i Siew odbywają się pod auspicjami redakcji top agrar Polska oraz Profi – profesjonalna technika rolnicza. I to redaktorzy tych czasopism poprowadzą główną cześć pokazów maszyn i wraz z przedstawicielami firm omówią ich cechy.

Nasze wydarzenie jest bezpłatne dla wszystkich zwiedzających po wcześniejszej rejestracji, której warto dokonać zawczasu na stronie: Żniwa i siew z top agrar i profi. Każdy, kto nas odwiedzi otrzyma upominek dla pasjonatów techniki rolniczej oraz kupon na wspólne grillowanie i napoje.

ZAPISZ SIĘ TUTAJ!

19. lipiec 2024 03:42