StoryEditor

Najmocniejszy paszowóz na świecie! Zobacz Gigamix MVS-34 w akcji!

Napędzany silnikiem Volvo o mocy przekraczającej 500 KM, największy na świecie samobieżny paszowóz Gigamix MVS-34 waży aż 24 t!
22.11.2022., 06:30h

Mocarz w przygotowywaniu TMR…

…tak można nazwać najpotężniejszy na świecie samobieżny wóz paszowy Gigamix MVS-34 z umieszczonym z tyłu pojazdu silnikiem Volvo o mocy aż 375 kW/510 KM. Gigant wyposażony jest w zbiornik o pojemności 34 m3 z dwoma ślimakami mieszającymi. W opcji może elementy mieszające i przenośnik mogą być pokryte stalą nierdzewną.

Ile paszy w ciągu godziny przygotuje najmocniejszy paszowóz?

Takie pytanie jako pierwsze przychodzi do głowy, gdy usłyszymy jaką gigantyczną mocą dysponuje wóz Gigamix. Otóż, w ciągu niespełna 20 minut jest w stanie wymieszać około 14 t paszy gotowej do wyładunku przez jedną z trzech zsuwni. Przy założeniu, że wyładunek będzie trwał 10 min, w ciągu godziny przygotuje aż imponujące 28 t TMR!

image

Tatoma Gigamix - najmocniejszy paszowóz świata o mocy 500 KM przy potężnym John Deere 9RX stoi, jak równy z równym!

FOTO: Tatoma

Paszowóz o masie 24 t!

Gigamix MVS-34 wyposażony jest w dwuzakresową przekładnię, która oferuje dwie prędkości obrotowe ślimaka 30 i 60 obr./min. Paszowóz o masie 24 t ma dwie skrętne osie Dana oraz podwozie z zawieszeniem hydraulicznym wraz z regulacją poziomu.

Obsłuży kilkutysięczne stado!

Tatoma Gigamix MVS-34 z powodzeniem obsłuży stada liczące do kilku tysięcy krów mlecznych lub bydła mięsnego. W obejściu może przemieszczać się między oborami i silosami z prędkością do 35 km/h. Z racji swych możliwości, maszyna może być również wykorzystywana do opróżniania silosów. Frez rozładunkowy do napełniania pracuje z głowicą tnącą o szerokości 2,2 m.

L. Colsman, opr. aj

fot.firmowe

17. czerwiec 2024 20:07