StoryEditor

Najlepsi młodzi mechanicy zawalczą o staż u dealerów John Deere

Już jutro, czyli 31 marca podczas Poznań Motor Show odbędzie się finał XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych.

Młode talenty zmierzą się w różnych konkurencjach, które pozwolą wyłonić zwycięzcę. 

Fachowcy są niezbędni

W XXI wieku widzimy bardzo szybki rozwój wielu z branż. Zmiany nie ominęły również rolnictwa. Gwałtowny postęp techniki rolniczej sprawił, że wiedza specjalistyczna jest niezbędna. To sprawia, że rolnik nie może już naprawić we własnym zakresie wielu zaawansowanych maszyn, nie mówiąc już o nowoczesnych ciągnikach. Bez wykwalifikowanego mechanika ani rusz, a ich wiedza i doświadczenie sprawiają, że serwis przebiega szybko i sprawnie. Mało tego, rozwój rolnictwa 4.0, a nawet 5.0 i nowe technologie nas zalewają. Potrzebni są zatem eksperci, którzy naprawią te rozbudowane maszyny.

Gzie szukać mechaników?

Najważniejsze są chęci, a praca i nauka w danym zakresie musi sprawiać przyjemność. Konkursy takie jak Młody Mechanik Maszyn Rolniczych ułatwiają zdobywanie wiedzy i umiejętności. Wszyscy partnerzy tego wydarzenia chętnie dzielili się wiedzą, a dostęp do materiałów szkoleniowych miał każdy przez stronę „Akademia młodego mechanika”. Usystematyzowanie fachowego rzemiosła i nauki wyniesionej z lekcji w szkole średniej przyczyni się do lepszych wyników w finałowych konkurencjach. Zachętą jest również to, że zwycięzcy odbędą staż pod okiem ekspertów marki John Deere, co pozwoli znaleźć się w gronie mechaników z wyższej półki. Aby to osiągnąć niezbędny jest ciągły rozwój, który jest fascynującą drogą wielu młodych ludzi do sukcesu zawodowego i własnej satysfakcji.

Dwunasty rok edukowania

Młody mechanik maszyn rolniczych ma już 12 lat. Wygrywają nieliczni, lecz nie o wygraną tu chodzi, bo najważniejsze są wartości edukacyjne płynące z tego wydarzenia. Konkurs stworzono z myślą o uczniach  szkół technicznych i zawodowych. Organizatorzy kładą nacisk na rozwój umiejętności praktycznych i wiedzy teoretycznej.

Mechanik maszyn rolniczych to wymagający zawód. Zależy nam jednak, żeby młode talenty nabrały wiatru w żagle. Jesteśmy przekonani, że Akademia Młodego Mechanika, Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, a w końcu staż zawodowy pod skrzydłami ekspertów John Deere, to dla wielu początek pięknej kariery, np. w strukturach jednego z naszych dealerów - podsumowuje Bartosz Białas.

 

 

Bartłomiej Dróżdż

13. czerwiec 2024 18:44