StoryEditor

Nadchodzi Horsch Avatar

Na targach Agro Show można było zobaczyć siewnik Horsch Avatar 4.16 SD. To jeden z modeli serii 3.16 – 8.16 SD.

11.10.2022., 14:00h

Ta seria kompaktowych siewników pozwala na indywidualną regulację głębokości pracy redlic. Producent wyjaśnia, że dwubelkowa konstrukcja z rozstawem rzędów wynoszącym 16,7 cm i prześwitem 33,4 cm w rzędzie zapewnia duże bezpieczeństwo pracy nawet w przypadku dużej ilości resztek pożniwnych lub intensywnie rozwiniętych międzyplonów. Duże opony podwozia chronią glebę, szczególnie podczas pracy z pełnym zbiornikiem. Lekka maszyna podstawowa do siewu po konwencjonalnej uprawie lub w mulcz ma możliwość dociążenia. Chodzi o formowanie bruzdy i jak określa to producent "otulenie nasion glebą", nawet w najtrudniejszych warunkach o co troszczy się redlica SingleDisc.

W standardzie jest podwójny zbiornik. Modele z oznaczeniem 3.16 i 4.16 SD mogą być wyposażone w potrójny zbiornik z podziałem 60/10/ 30, co pozwalają na korzystanie z trzech komponentów. W przypadku Avatara 6.16 i 8.16 SD w drugim zbiorniku można dodatkowo zintegrować trzeci zbiornik ze standardowym urządzeniem dozującym drobne nasiona.

Połowa szerokości lub selektywne węże

Standardowym wyposażeniem tych maszyn jest mechaniczne przełączanie połowiczne. Opcjonalnie można wybrać elektryczny przełącznik połowy siewnika, korzystając z terminala ISOBUS. Dzięki aktywacji SectionControl cały system można zautomatyzować. Jako alternatywę przełączania połowy szerokości roboczej, maszynę można wyposażyć w tzw. selektywne owężowanie, co pozwala wyłączyć jeden rząd siewny (lub głowicę rozdzielacza).

Takie rozwiązanie przydaje się podczas siewu z podwójnym rozstawem rzędów (33,4 cm), np. w przypadku rzepaku. Dzięki podwójnemu (6.16 + 8.16 SD) lub potrójnemu zbiornikowi (3.16 + 4.16 SD) każdy rząd można napełnić innym materiałem siewnym. Tak wyposażona maszyna pozwala na siew każdego komponentu zgodnie z życzeniem użytkownika. Możliwe są niezależne głębokości siewu (duże ziarna umieszczane głęboko, małe ziarna lokalizowane płytko). To dobre rozwiązanie podczas siewu mieszanek o rożnych głębokościach odkładania.

HorschConnect Telematics

Cyfryzacja wprowadzana do nowoczesnego sprzętu sprawia, że można sterować jego ustawienia za pomocą smartfona, ewidencjonować przebieg pracy i przetwarzać dane telemetryczne. Za pośrednictwem portalu telematycznego HorschConnect można śledzić pracę swojej maszyny. Oprócz aktualnej pozycji, prędkości i dawki można również przeglądać dane z poprzednich zleceń. Uzupełnieniem tej koncepcji są inteligentne rozwiązania i zdalne monitorowanie, co skra czas przestojów i zwiększa wydajność, a dokumentacja pracy zostaje zautomatyzowana.

Nowa aplikacja MobileControl służy do obsługi wybranych funkcji, np. próba kręcona przy pomocy smartfonu. Poza tym dzięki aplikacji można znaleźć konkretne komunikaty i informacje dotyczące maszyny. System jest dostępny dla wersji Android i iOS.

opr. jj

19. maj 2024 14:27