StoryEditorRynek części zamiennych

Mocne jak granit, czyli napawane części zużywalne Granit Endurance Carbide

Granit Parts rozszerza serię Endurance Carbide – zużywalnych elementów roboczych wzmacnianych węglikiem spiekanym. Gdzie sprawdzą się trwałe elementy robocze?
14.06.2023., 06:00h

Jeden z największych dostawców części zamiennych dla rolnictwa, budownictwa i leśnictwa, firma Granit Parts, nieustannie rozszerza ofertę skierowaną do profesjonalistów. Asortyment produktów Endurance Carbide zawiera obecnie prawie 300 różnych produktów. Od momentu wprowadzenia na rynek sukcesywnie rozszerzana jest także gama produktów przeznaczonych do stosowania w rolnictwie i leśnictwie.

Części Granit Parts na każdą okazję

W zakresie rolnictwa Granit oferuje, wzmocnione węglikami spiekanymi, czyli węglikami metali (np. wolframu), elementy zużywalne do siewników, kultywatorów, agregatów uprawowych, pługów, bron wirnikowych i mulczerów. Nieustannie rozszerzane jest również portfolio produktów przeznaczonych dla sektora leśnego, w tym mulczerów i glebogryzarek leśnych czy kruszarek do kamieni.

Redlice ze stali borowej

Zgodnie z informacją firmy Granit, materiały do produkcji elementów zużywalnych dopasowywane są do specyficznych wymagań poszczególnych sektorów. Podstawą elementu roboczego jest solidny rdzeń ze stali borowej, który zachowuje określony kształt i formę, dzięki równomiernemu zużyciu przez cały okres eksploatacji.

Droższe, ale wytrzymalsze

Tak wykonane redlice kultywatora sprawdzą się szczególnie na ciężkich i gliniastych glebach, gdzie zużycie elementów roboczych w uprawie jest największe. Należy przy tym zaznaczyć, że elementy o zwiększonej trwałości wytrzymują dłużej, ale kosztują więcej niż elementy standardowe. Zatem seria Granit Endurance Carbide przeznaczona jest przede wszystkim dla gospodarstw z dużym areałem, dla których częsta wymiana niskiej jakości redlic jest zbyt uciążliwa i czasochłonna.

Ch. Bruse, opr. aj

26. maj 2024 17:58