StoryEditorAktualności

Moc gąsienic i rolnictwa precyzyjnego w profi 3-2023!

Okładkę najnowszego wydania profi 3-2023 zdobi potężny John Deere 8RX, ale przetestowaliśmy również maszyny dla mniejszych gospodarstw, jak chociażby siewnik Kuhn Maxima 3 TDe czy Amazone Centaya 3000 Special. Znajdziesz również coś dla siebie!
17.04.2023., 18:05h

Zobacz o czym przeczytasz w najnowszym wydaniu profi 3-2023!

Oprócz ogromnych ciągników Fendt 1167 Vario i John Deere 8RX sprawdziliśy także 136-konnego McCormicka X6.414 oraz małe ciagniki: Iseki, John Deere, Kioti, Kubota, New Holland i Solis, które zmierzyły się w drugiej części testu porównawczego.

Precyzyjne nawożenie, oprysk pasowy i punktowy!

Tematem numeru jest jednak precyzyjny rozsiew nawozów mineralnych i naturalnych, a także efektywne opryskiwanie plantacji, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań. Przyjrzeliśmy się nad czym pracują producenci rozsiewaczy i opryskiwaczy i podajemy 10 wskazówek na prezycyjny rozsiewa nawozów mineralnych. W dziale elektronika prezentujemy czujniki NIR, które znalazły zastosowanie również w beczkowozach przyczepianych, a także absolutną nowość w Polsce - ultra precyzyjny zwajcarski opryskiwacz zawieszany Ecorobotix Ara. Przyjrzeliśmy się, w jaki sposób jest w stanie opryskać pojedynczy chwast na łące czy w łanie roślin uprawnych!

Lubisz youngtimery?

Dla fanów starszej techniki prezentujemy artykuł o ciągniku Renault Temis 650 Z, który jest jednym z ostatnich ciągników produkowanych w pomarańczowych barwach - jeszcze przed przejęciem francuskiej marki przez firmę Claas.

24. maj 2024 05:11