StoryEditor

Mistrzostwa Mechaników już za moment!

Już można się zapisywać się na XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. Finały odbędą się od 30 marca do 2 kwietnia 2023 r. podczas Poznań Motor Show.

18.01.2023., 13:00h

16 stycznia ruszyły zapisy do udziału w Mistrzostwach, na które mogą zgłaszać się dwuosobowe zespoły uczniowskie ze średnich szkół samochodowych i mechanicy zawodowi.

– Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to edukacja u najlepszych ekspertów i naszych Partnerów. To także możliwość wymiany doświadczeń i sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce. Stawiamy na edukację, ale nie zabraknie też dobrej energii. Serdecznie zapraszamy do zapisów – mówi Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Partnerzy na kolejne trzy lata

Edukacja młodych mechaników, wsparcie polskich szkół, nowoczesne kształcenie dostosowane do potrzeb rynku pracy – to wspólne cele Orlen Oil i organizatorów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Kolejna edycja nie mogłaby się więc odbyć bez wsparcia Platinum Orlen Oil, który jest partnerem strategicznym tej imprezy i zaangażował się w organizację Mistrzostw na kolejne trzy lata. Na dłuższą, trzyletnią współpracę zdecydowali się także inni, w tym wieloletni partnerzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, m.in. Filtron, Varta, Yamaha, Grupa DBK i Texa.

Głównym celem współpracy jest wypracowanie stałych procedur serwisowych, które będą mogli wdrażać młodzi mechanicy samochodowi, gdy trafią na rynek pracy. Aktywne przyjęcie do serwisu to kluczowy element, którego będą się uczyć pod okiem ekspertów wspierających Mistrzostwa.

Chodzi o to, aby uczulić młodych mechaników na listę czynności, które powinni wykonać przyjmując samochód do naprawy – od sprawdzenia poziomu oleju silnikowego, przez stan ogumienia, akumulatora, elementów układu hamulcowego czy płynów eksploatacyjnych. Mechanik jako doradca serwisowy powinien podpowiedzieć klientowi, co warto poprawić poza główną usterką, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze.

Dodatkowe aktywności

Uczestnicy ostatniej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników mieli możliwość korzystania z wielu dodatkowych aktywności przygotowanych przez Platinum Orlen Oil. Dzięki Platinum Card zespół uczniowski, który w kategorii Młody Mechanik osiągnął najlepszy wynik w testach wiedzy o środkach smarowych oraz płynach eksploatacyjnych, uzyskał tzw. "zieloną kartę" – możliwość udziału w finałach Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, które odbyły się podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce.

Finały Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników były też okazją do spotkań z Robertem Kubicą, Kubą Przygońskim, Bartoszem Zmarzlikiem i Mikołajem Marczykiem, a także Głównym Ambasadorem i współtwórcą Akademii Młodego Mechanika Grzegorzem Dudą, wielokrotnym mistrzem w rajdach oraz gospodarzem programów "Garaż Dudy" i "101 napraw" w TVN Turbo.

Powrót kategorii Młody Lakiernik

XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników odbędą się w siedmiu kategoriach:

► Młody Mechanik

► Mechanik Zawodowy

► Elektromobilni

► Młody Mechanik Maszyn Rolniczych

► Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych

► Młody Mechanik Motocyklowy – ta kategoria pojawiła się w 2022 r. po raz pierwszy

► Młody Lakiernik

Od 2023 roku kategoria Młody Lakiernik powraca po krótkiej przerwie jako jedna z kategorii Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, a wraz z nią pojawia się nowy partner - AxaltaCoating Systems i jej marka Standox.

Akcje specjalne, harmonogram i zapisy

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to także akcje specjalne, dzięki którym uczestnicy przygotowują się do udziału w eliminacjach i finałach korzystając z materiałów edukacyjnych Partnerów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników dostępnych online za pośrednictwem Akademii Młodego Mechanika. Akcje specjalne to także szansa na uzyskanie tzw. "zielonej kraty" – możliwości uczestnictwa w finałach Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników bez względu na wynik eliminacji.

Haromonogram i szczegółowe informacje:

Zapisy: 16 stycznia 2023 r.

Półfinały online: 10 marca 2023 r. godzina 12:00 - Targi Edukacyjne w Poznaniu

Finały: 30 marca – 2 kwietnia 2023 r. - Poznań Motor Show

Szczegółowe oraz bieżące informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie można znaleźć na stronach:

https://mistrzostwamechanikow.pl/

https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow.

Zapisy do Mistrzostw odbywają się przez Akademię Młodego Mechanika https://akademiamlodegomechanika.pl

opr. i fot. Jan Józefowicz

19. maj 2024 12:44