StoryEditor

Michelin rozszerza gamę opon CrossGrip

Najnowszy rozmiar 540/80 R38 jest największą oponą w gamie CrossGrip.
13.08.2023., 14:18h

Opona Michelin CrossGrip jest przeznaczona do ładowarek, ładowarek teleskopowych i małych ciągników pracujących na drogach, trawie i śniegu Michelin wprowadził największy rozmiar wielozadaniowej, całorocznej opony CrossGrip. Nowy rozmiar 540/80 R38 CrossGrip zwiększa gamę opon do 13 rozmiarów, dostępnych na rynku oryginalnego wyposażenia i zamienników.

Gordon Brookes, menedżer ds. wsparcia technicznego klientów Michelin, mówi: "Od kiedy po raz pierwszy wprowadziliśmy opony CrossGrip w 2018 r., okazały się one bardzo popularnym wyborem dla operatorów koparko-ładowarek, ładowarek teleskopowych i małych ciągników. Cieszymy się, że możemy jeszcze bardziej wzmocnić tę gamę dzięki najnowszemu rozmiarowi - który jest jak dotąd największy".

image

Najnowszy rozmiar 540/80 R38 jest największą oponą w gamie CrossGrip.

FOTO: Michelin

"Opony bardzo dobrze sprawdzają się na różnych nawierzchniach - takich jak boiska sportowe lub trawiaste pobocza - i są szczególnie skuteczne na śniegu i lodzie, co jest szczególnie istotne w miesiącach zimowych". Opony CrossGrip stanowią część popularnej serii Compact Line firmy Michelin i oferują wysoką nośność oraz specjalną formułę gumy zaprojektowaną do całorocznego użytku.

image

Najnowszy rozmiar 540/80 R38 jest największą oponą w gamie CrossGrip.

FOTO: Michelin

Bezkierunkowy wzór bieżnika zapewnia kierowcy dużą precyzję podczas manewrowania w trakcie jazdy do przodu i podczas cofania. Zoptymalizowany wzór bieżnika - z wieloma wgryzającymi się krawędziami - zapewnia dużą przyczepność. Asymetryczne boczne klocki bieżnika poprawiają przyczepność w warunkach zimowych, kiedy utrzymanie dobrej trakcji jest kluczowe dla bezpieczeństwa. Dzięki 196 blokom bieżnika na obrót koła, opony CrossGrip poprawiają również komfort kierowcy przez redukcję wibracji.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Michelin, profi.co.uk

21. maj 2024 05:29