StoryEditor

Manitou zwycięża w konkursie 2023 Sustainable Industry Awards

Ten znany producent sprzętu do przeładunku, podnośników koszowych i robót ziemnych, zwyciężył w kategorii "dekarbonizacja" w konkursie 2023 Sustainable Industry Awards.
01.07.2023., 16:38h

Dwie prototypowe ładowarki

Nagroda została przyznana za innowacyjność i zrównoważony rozwój programu wodorowego Grupy Manitou. Organizowane przez L‘Usine nouvelle, wiodący francuski magazyn biznesowy i przemysłowy, nagrody Sustainable Industry Awards wyróżniają nowatorskie projekty, które łączą rentowność i zrównoważony rozwój w przemyśle. Spośród 70 zgłoszeń nadesłanych na tegoroczny konkurs, jury wyróżniło podejście Manitou Group skoncentrowane na wodorze, a w szczególności opracowanie dwóch prototypowych ładowarek teleskopowych napędzanych wodorem, czyli "zielonym" paliwem, które jest neutralne dla klimatu.

Testy w warunkach rzeczywistych

Zaprezentowany w grudniu 2022 r. pierwszy na świecie prototyp ładowarki teleskopowej zasilanej ogniwem paliwowym zostanie wkrótce przetestowany w miejscu pracy, jak wyjaśnia Julien Waechter, wiceprezes ds. badań i rozwoju Grupy Manitou: "Osiągnęliśmy drugi etap naszego projektu: testowanie maszyny w rzeczywistych warunkach. Za kilka miesięcy dołączy do niej drugi prototyp obrotowej ładowarki teleskopowej o jeszcze większym udźwigu. Nagroda ta jest przede wszystkim wyrazem uznania dla innowacyjności leżącej u podstaw działania Grupy Manitou i naszej determinacji, by przyspieszyć transformację energetyczną".

image

Nagroda ta jest przede wszystkim wyrazem uznania dla innowacyjności leżącej u podstaw działania Grupy Manitou i naszej determinacji, by przyspieszyć transformację energetyczną.

FOTO: Grupa Manitou

opr. Jan Józefowicz, źródło: Grupa Manitou

24. maj 2024 06:34