StoryEditor

Makita zwiększa ofertę urządzeń akumulatorowych

Portfolio produktów Makita rozszerzyło się o wyrzynarkę wahadłową i dwie akumulatorowe taczki. Urządzenia są zasilane akumulatorami 40 V i 18 V.
23.01.2024., 09:00h

Akumulatorowa wyrzynarka wahadłowa Makita

Makita powiększa klasę zasilania akumulatorowego XGT o napięciu 40 V max. i 2 x 40 V max. w nowej wyrzynarce wahadłowej JV002G. Jej maksymalna głębokość cięcie wynosi 135 mm, a skok 26 mm. Szczególną cechą maszyny jest kątowa belka podnosząca, którą cechuje bardzo dobra stabilność. Odciąg filtrujący, który można zamontować po lewej lub prawej stronie, pozwala na pracę przy niskim zapyleniu.

Dzięki beznarzędziowej wymianie brzeszczotu model JV002G jest szybko gotowy do pracy. Elementy LED pozwalają na stopniowe przyciemniane światła. Wyposażona w funkcję SoftNoLoad, maszyna uruchamia się przy zredukowanej prędkości silnika i wzrasta do ustawionej pełnej prędkości tylko wtedy, gdy zagłębia się w obrabiany przedmiot. Zaletą jest to, że wyrzynarkę można precyzyjnie ustawić w miejscu oznakowania, a po wysunięciu z obrabianego przedmiotu prędkość jest ponownie zmniejszana.

Prędkość można regulować w sześciu stopniach, co zapewnia optymalny efekt cięcia. Ruch wahadłowy można regulować w trzech stopniach lub pozycji neutralnej. Podobnie jak w przypadku innych wyrzynarek Makita, model ten charakteryzuje się bardzo niskim poziomem wibracji dzięki wbudowanym przeciwwagom. Opcjonalnie dostępny jest adapter szyny prowadzącej do precyzyjnego cięcia.

image

Portfolio produktów Makita rozszerzyło się o wyrzynarkę wahadłową i dwie akumulatorowe taczki.

FOTO: Makita

Akumulatorowa taczka

Nowe akumulatorowe taczki Makita DCU601 i DCU602 z akumulatorami 2 x 18 V LXT zmniejszają obciążenie podczas transportu ciężkich przedmiotów. Mogą być używane do transportu ładunków o wadze do 300 kg. Łagodny rozruch umożliwia płynne rozpoczęcie pracy. Bezobsługowy, bezszczotkowy silnik elektryczny pozwala obu taczkom akumulatorowym osiągnąć prędkość do 5,0 km/h na trzecim biegu. Bieg wsteczny ułatwia manewrowanie w ciasnych przestrzeniach.

Uchwyty można regulować na wysokość w siedmiu stopniach bez użycia narzędzi i dopasować do wzrostu użytkownika. Solidne opony zapewniają dobrą przyczepność na każdej nawierzchni. Na pochyłościach można zmniejszać prędkość taczki za pomocą hamulców tarczowych na przednich kołach. Dzięki mechanizmowi blokującemu na obu tylnych kołach, jazda po miękkich nawierzchniach, np. na piasku, nie stanowi problemu. O zmierzchu i w ciemności dwa reflektory LED oświetlają drogę. Są też tylne światło, co ułatwia dookólną widoczność.

Taczki są również wyposażone we wskaźnik pojemności akumulatora i kluczyk blokujący, aby zapobiec nieautoryzowanemu użyciu. Według producenta, przełączanie między dwoma gniazdami baterii jest łatwe.

Transport cieczy i materiałów stałych

Zasilana bateryjnie taczka DCU602 ma pojemność 100 litrów w przypadku transportu cieczy i 200 litrów na materiały stałe. Ma funkcję elektrycznego przechylania koryta do 110°.

Zasilana akumulatorowo taczka DCU601 ma interesującą funkcję elektryczną, która na równym podłożu pozwala podnieść platformę ładunkową o ponad, co chroni plecy użytkownika przed przeciążeniem.

Osłony przednie i boczne na krawędzi powierzchni ładunkowej zostały zaprojektowane tak, aby można je było łatwo opuścić, co ułatwia załadunek i rozładunek bez konieczności dźwigania ciężkich towarów.

oprac. Jan Józefowicz, źródło: Makita, Malte Sohst - Profi.de

27. maj 2024 21:22