– Niekwestionowany numer 1 na rodzimym rynku, jeśli chodzi o sprzedaż ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych, sieczkarni oraz kombajnów do zbioru ryżu – wyjaśnia przedstawiciel firmy.
Ostatnimi czasy coraz więcej słyszymy o dalekosiężnych planach rozwoju różnorakich firm ze wschodu w kontekście wejścia na rynki w Europie. Taka sytuacja ma także miejsce w kategorii maszyn rolniczych a dokładnie ciągników. Weichai Lovol w Polsce znany jest od wielu lat pod markami Lovol oraz Arbos. Ta pierwsza marka oferowana jest przez firmę Elrol natomiast Arbos przez firmę Korbanek. Warto dodać, że marka Arbos wkrótce zmieni się w Aupax i to pod tym nowym brandem będą sprzedawane maszyny w charakterystycznym turkusowym kolorze.
Moc od 100 KM wzwyż aż do... 240 KM
Szeroka strategia rozwoju opiera się na zwiększeniu ilości modeli spełniających najnowsze normy emisji spalin Stage V. Do tej pory chiński producent znany był raczej ze sprzedaży ciągników o małej mocy. Jak pokazują ostatnie wydarzenia właściciel brandów Lovol i Aupax/Arbos chce znacząco przyspieszyć wprowadzanie nowych modeli o mocach od 100 KM w górę.
– Weichai to potężna i silna firma aspirująca do bycia potentatem. Już niebawem na polskim rynku pojawią się typowo rolnicze traktory o mocach powyżej 100 KM. Niedawno w Polsce była testowana maszyna o mocy 240 KM i przekładni CVT, która pozytywnie zaskoczyła użytkowników komfortem w kabinie i jakością wykonania. Warto dodać, że niebawem w ofercie zadebiutują ciągniki typowo sadownicze i użytkowe – wyjaśnia Albert Ciszek, nowo powołany dyrektor do spraw rozwoju rynku. Warto dodać, że nowo powołany przedstawiciel będzie się zajmował współpracą z aktualnymi dealerami, standaryzacją, wsparciem marketingowym i rozwojem rozpoznawalności marek Lovol i Arbos/Aupax.
– Naszym celem jest zmiana postrzegania chińskich produktów wśród rolników. Dążymy do tego, by stać się wiarygodnym partnerem dla klientów, oferując wysoką jakość w przystępnej cenie – dodaje Albert Ciszek.
oprac. Jan Józefowicz, źródło: Weichai Lovol Intelligent Agricultural Technology